Nowe połączenia do Rosji – LOT i Aeroflot rozszerzają współpracę code-share

lot-logo

LOT wspólnie z Aeroflotem oferuje od dziś (24.11) najkrótszą i najwygodniejszą podróż z Warszawy do Rosji – zarówno do Moskwy, jak i czterech nowych miast, które dzisiaj znalazły się w siatce połączeń LOT-u. Współpraca z rosyjskim przewoźnikiem pozwala skrócić podróż do Jekaterynburga, Kazania, Krasnodaru i Samary nawet o kilka godzin.

Bilety na rejsy do tych miejscowości można kupić na stronie lot.com, przez Call Center oraz wszystkie inne kanały sprzedaży.

„Pasażerowie już dziś wybierają LOT w podróży do Moskwy i Sankt Petersburga, ale rośnie grupa osób, które podróżują dalej, do innych miast wewnątrz Rosji. Wspólnie z naszym partnerem, Aeroflotem, odpowiadamy na tę potrzebę. Razem oferujemy najwygodniejszą podróż do czterech nowych miast. Jesteśm pewni, że wspólne połączenia będą cieszyły się dużą popularnością” – mówi Michał Nowak, dyrektor Biura Strategii i Innowacji LOT.

Rozszerzona umowa z rosyjskim przewoźnikiem zachęci również pasażerów z Rosji do podróżowania przez Warszawę – port przesiadkowy LOT-u – do wielu miast w Polsce i w Europie. Aeroflot od dziś oferuje połączenia do Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia, które są realizowane przez LOT.

„Nie ma drugiego tak wygodnego lotniska w Europie pod względem przesiadek, jak nasz hub – Lotnisko Chopina w Warszawie. Zależy nam, żeby z tego komfortu korzystało jak najwięcej pasażerów. Od dziś będzie to jeszcze większa liczba podróżujących z Rosji” – dodaje Michał Nowak.

LOT już dziś jest jedną z najchętniej wybieranych linii lotniczych na trasach europejskich i do Ameryki Północnej. By zaoferować jeszcze wygodniejsze i krótsze przesiadki w swoim hubie, LOT będzie oferował także LOT dodatkowy rejs dziennie między Warszawą a Moskwą obsługiwany przez Aeroflot. W sumie obaj przewoźnicy będą obsługiwali na tej trasie aż 5 rejsów dziennie.

Połączenia do Moskwy i Sankt Petersburga, które realizuje LOT, są realizowane samolotami Embraer 170/175/195. Pasażerowie szczególnie lubią maszyny ze względu na przestronną kabinę, która nie ma tak zwanego środkowego fotela. LOT jako jedyna linia lotnicza na tej trasie oferuje aż trzy klasy podroży – LOT Economy, LOT Premium Economy i LOT Business Class. Taki wybór w połączeniu z dogodnym rozkładem, pozwala na dopasowanie podróży do indywidualnych potrzeb.

Code-share to współpraca handlowa między liniami lotniczymi, która zakłada oferowanie miejsc na wybranych, wzajemnych połączeniach obsługiwanych przez obu przewoźników. Dla pasażera oznacza to, że zawsze będzie on pod taką samą opieką wybranej przez siebie linii lotniczej. Może też bez jakichkolwiek problemów podróżować z jednym biletem w dłoni.

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT