Wykład otwarty z dr hab. Małgorzatą Polkowską i prof. Ramem Jakhu z Uniwersytetu McGilla w Montrealu

elsa

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Lotnictwa EUROAVIA Rzeszów zapraszają do wzięcia udziału w wykładzie otwartym z dr hab. Małgorzatą Polkowską i prof. Ramem Jakhu z Uniwersytetu McGilla w Montrealu, który odbędzie się 24 listopada b. r. o godzinie 10:00 w Auli Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno – Przyrodniczej (budynek A0) przy ul. Stanisława Pigonia 1 w Rzeszowie. Wykład jest połączony z otwarciem oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna została powołana w 2014 roku a jej zadaniem jest promowanie współpracy nauki z biznesem w branży kosmicznej a także usuwanie barier w rozwoju polskich technologii kosmicznych. W Rzeszowie zostanie otwarty jej drugi oddział obejmujący swoim zasięgiem województwa podkarpackie, małopolskie, dolnośląskie, śląskie, opolskie i świętokrzyskie. Jej otwarcie będzie połączone z przybyciem ekspertów w dziedzinie prawa lotniczego i kosmicznego.

Do Rzeszowa przybędzie prof. Ram Jakhu wybitny specjalista w dziedzinie międzynarodowego prawa kosmicznego, pracownik naukowy w Instytucie Prawa Lotniczego i Kosmicznego na Wydziale Prawa Uniwersytetu McGilla w Montrealu a także dr hab. Małgorzata Polkowska. Ekspert związany z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, zajmująca się badaniami z zakresu prawa lotniczego i kosmicznego. Obecnie jest Stałym Przedstawicielem Polski w Radzie ICAO (International Civil Aviation Organization) – organizacji odpowiedzialnej za opracowywanie i wdrażanie międzynarodowych przepisów regulujących bezpieczeństwo ruchu lotniczego i ekonomię transportu lotniczego.

Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej z aktualnymi problemami i kierunkiem rozwoju prawa kosmicznego na arenie międzynarodowej. Ukazanie im drogi rozwoju i możliwości jakie stoją przed nimi wraz z otwarciem rzeszowskiego oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny