Kategorie
Tematy tygodnia

ICAO otwiera się na studentów z Rzeszowa

35_c

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie umożliwi swoim studentom i absolwentom udział w stażach w najważniejszej organizacji rynku lotniczego na świecie. Uczelnia zakwalifikowała się do programu organizowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz International Civil Aviation Organization.

– Szansa stoi przed studentami i absolwentami kierunku Aviation Management – mówi mgr Michał Nędza z WSIiZ, koordynator ds. staży w ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego). Zapewnia, że to świetna szansa na wzbogacenie doświadczenia dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w branży transportu lotniczego. – To najważniejsza jednostka ustawodawcza w światowym lotnictwie. Jest odpowiedzialna m.in. za bezpieczeństwo lotnicze oraz przyznawanie niezbędnych certyfikatów – zaznacza.

„Nieocenione doświadczenie”
Uczestnicy staży będą mogli odbyć je w wybranych działach organizacji, które zajmują się odpowiednio: Bezpieczeństwem lotniczym; Nawigacją powietrzną oraz jej efektywnością; Monitoringiem bezpieczeństwa; Analizami ekonomicznymi rynku transportu lotniczego, a także Certyfikacjami i licencjonowaniem. – To będzie dla nich nieocenione doświadczenie – podkreśla Michał Nędza.

„Do kariery na skrzydłach”
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną uczelnią w Polsce, która oferuje studia na kierunku Aviation Management w całości w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są przez międzynarodowych ekspertów z dziedziny zarządzania lotnictwem m.in. z Niemiec, Kanady czy Wielkiej Brytanii. Sam proces kształcenia kładzie bardzo duży nacisk na praktyczność realizowanych zajęć. Partnerem kierunku jest Lufthansa.
Studia te zostały uruchomione 5 lat temu z funduszy unijnych w ramach projektu „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management”.
Na decyzję o objęciu uczelni programem staży w ICAO niewątpliwie miał wpływ reprezentowany przez nią wysoki poziom kształcenia w obszarze zarządzania lotnictwem.
O jakości studiów może świadczyć także fakt, że studentka WSIiZ, Alicja Gajewska, w zeszłym została laureatką konkursu „70 years after Chicago Convention – new challanges for ICAO”, zorganizowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W nagrodę uczestniczyła w posiedzeniu ICAO w Montrealu.

Źródło / Autor: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Zdjęcie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne