We Wrocławiu o 6,7% pasażerów więcej

lotnisko-wroclaw

W sumie Port Lotniczy Wrocław obsłużył w październiku 2015 o 6,7% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nadal bardzo popularne jest krajowe połączenie niskokosztowe do Warszawy-Modlina. Wybrało je blisko 80% więcej pasażerów niż w październiku 2014. Na trasach międzynarodowych tanie linie obsłużyły w ostatnim miesiącu ponad 114 tys. pasażerów, czyli o 14% więcej. W przypadku kierunków południowych najwięcej pasażerów podróżowało do Malagi (33,7%), a wśród połączeń na Wyspy Brytyjskie do Londynu Luton (44,2%).

– W kontekście trendu wzrostowego warto spojrzeć także na wypełnienie samolotów. Na przykład na trasach do Hiszpanii osiąga ono 92-95%, do Liverpoolu i Dublina ponad 94%, do Londynu Stansted i Bristolu ponad 93%, a na wielu innych kierunkach niskokosztowych tylko niewiele mniej. Te liczby najlepiej pokazują, że nasza siatka połączeń znakomicie odpowiada potrzebom pasażerów – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z kolei z połączeń sieciowych skorzystały blisko 34 tys. podróżnych, czyli o 10,4% więcej niż w październiku 2014. Największy wzrost odnotowała Lufthansa na trasie do Frankfurtu (39,8), który jest jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie. Dodatkowo, nawet po wprowadzeniu większych samolotów, wypełnienie na tym kierunku zbliża się do 90%. Coraz więcej podróżnych wybiera również połączenie linii SAS do Kopenhagi (wzrost o 27,2%).

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław