Lotnisko Wrocław: Od początku roku już 2 miliony pasażerów

lotnisko-wroclaw

Już od stycznia wrocławskie lotnisko notuje wzrost liczby pasażerów w każdym miesiącu (w porównaniu z 2014 r.). Dlatego w tym roku 2-milionowy pasażer odleciał z Wrocławia już 30 października (w ubiegłym 13 grudnia). Najlepszym miesiącem był jak do tej pory lipiec, w którym port obsłużył prawie 257 tys. osób, a rekordowym dniem 10 lipca, kiedy z lotniska skorzystało 10 237 podróżnych.

– Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy 2,3 miliona pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepszy rok w historii portu. Pasażerów przekonuje dobrze skomponowana siatka połączeń, a także znakomity dojazd, wygodne parkingi, sprawna obsługa oraz dodatkowe usługi – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Które kierunki przyczyniły się najbardziej do tego sukcesu? Wśród połączeń niskokosztowych najpopularniejsze były Barcelona (Girona) oraz Londyn (Stansted i Luton). Ogromny wzrost liczby pasażerów odnotowano również na krajowej trasie do Warszawy-Modlina. Wśród sieciowych połączeń międzynarodowych pasażerowie najchętniej wybierali Frankfurt, a podróżnych przybyło także w przypadku połączenia do Kopenhagi. Z kolei wśród połączeń czarterowych podróżni latali najchętniej do kurortów greckich oraz do tureckiej Antalyi.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław