Lotnisko Wrocław: Wystartowało połączenia Ryanaira na Teneryfę

IMG_4820-300x200

4 listopada pierwszy samolot linii Ryanair odleciał z Wrocławia na największą z Wysp Kanaryjskich. Bilety na ten lot od dawna były już wyprzedane. Teneryfa może się okazać przebojem zimowej siatki połączeń wrocławskiego lotniska.

– Teneryfa może się okazać największym przebojem w zimowej siatce połączeń naszego lotniska. Tym bardziej, że coraz więcej podróżnych planuje wypoczynek poza szczytem sezonu wakacyjnego. Teneryfa jest niezwykle atrakcyjnym miejscem przez cały rok – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wrocław dzielą od Teneryfy tylko 4 godz. 20 minut lotu. W listopadzie, grudniu i styczniu na największej z Wysp Kanaryjskich panują przyjemne temperatury (średnio 25°C) i jest słonecznie. Teneryfa oferuje wspaniałe krajobrazy, ciekawe odkrycia kulinarne, a także mnóstwo atrakcji dla osób aktywnych. Poza tym o tej porze roku jest znacznie mniej turystów niż latem.

Samoloty irlandzkiego przewoźnika latają w każdą środę (wylot z Wrocławia o godz. 14.15, przylot o 18.35). Na ten rok bilety można kupić nawet za 638 zł w obie strony (na przykład w terminie 16-23 grudnia)*, a na styczeń już za 598 zł (na przykład w terminie 6-13 stycznia 2015 r.)

W zimowym rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji również czarterowe połączenie na inną z Wysp Kanaryjskich – Fuerteventurę. Przewoźnicy niskokosztowi oferują także rejsy do najatrakcyjniejszych metropolii Europy – Barcelony, Paryża, Rzymu, Londynu czy Mediolanu. Te kierunki są bardzo chętnie wybierane przez podróżnych preferujących krótsze wyjazdy.

W siatce lotów na zimę 2015/2016 znalazły się w sumie 32 kierunki, w tym 23 połączenia niskokosztowe, 5 sieciowych i 4 czarterowe.

*Ryanair, podróż z bagażem podręcznym w obie strony (cena aktualna na dzień 02. 11. 2015 r.).

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław
Zdjęcie: Lotnisko Wrocław