Kategorie
News Polska

33. BLTr: Rywalizacja uatrakcyjnia szkolenie

2_17

Na lotnisku 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu polskie i amerykańskie załogi transportowców C-130 Hercules rozegrały zawody na celność zrzutu ładunków i precyzję lądowania. W konkurencji lądowania precyzyjnego wygrali Polacy z 33 BLTr, przed załogami z 86 Skrzydła Transportowego z Ramstein i 182 Skrzydła Lotnictwa Gwardii Narodowej stanu Illinois z Peorii.

W lotniczych zawodach użyteczno-bojowych wystartowało 7 załóg: dwie z Powidza, trzy z Peorii, dwie z Ramstein. Ruch w przestrzeni lotniska był więc wyjątkowo duży.

Zawody obserwowali ambasador USA w Polsce Paul. W Jones, któremu towarzyszył dowódca 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk pil. Krzysztof Walczak i dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. Mieczysław Gaudyn. Dużą grupę kibiców stanowili żołnierze personelu naziemnego AvDet i lotników 33 Bazy. Widowiskowe zmagania siedmiu Herculesów zakończyło się wręczeniem pamiątkowych nagród i wspólnym zdjęciem na płycie postojowej samolotów.

Zawody – choć w duchu sportowej rywalizacji – jasno pokazały, że załogi polskich Herculesów powinny się jeszcze uczyć, ale mogą też czegoś nauczyć innych.

Źródło: 33. BLTr
Autor: kpt. Włodzimierz Baran
Zdjęcie: 33. BLTr

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska