Lufthansa rozpocznie nowe połączenia do serca Doliny Krzemowej

A340-lufthansa

Lufthansa wprowadza nowe, bezpośrednie połączenia między Frankfurtem a San Jose  w Kalifornii (USA). Nowe rejsy, które rozpoczną się 29 kwietnia 2016 roku, będą pierwszymi bezpośrednimi połączeniami z europejskiego portu do Doliny Krzemowej. Trasa będzie obsługiwana przez Airbusy A340-300.

Nowe połączenia na zachód (LH488) będą obsługiwane w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, odlatując rano z portu przesiadkowego Lufthansy we Frankfurcie,  a lądując w San Jose wczesnym popołudniem po 12-godzinnej podróży. Połączenia  w kierunku wschodnim (LH 489) będą obsługiwane nocą, wyloty zaplanowano na popołudnia z San Jose, a przyloty do Frankfurtu następnego dnia rano. Rozkład został skonstruowany tak, aby zapewnić najlepszą elastyczność połączeń z innymi rejsami Lufthansy na trasach z oraz do Niemiec, Europy, Azji i Afryki w porcie przesiadkowym we Frankfurcie.

Obszar metropolitalny San Jose liczy ok. 3,3 miliona mieszkańców i leży w sercu Doliny Krzemowej, głównego ośrodka firm technologicznych i korporacji. Obok wielu znanych marek z sektora IT, obszar ten jest również siedzibą dla wielu czołowych korporacji z dziedziny biotechnologii, farmacji i sektora medycznego. Wiele koncernów samochodowych ma tutaj również swoje laboratoria badawcze.

San Jose jest również miejscem atrakcyjnym turystycznie, służącym jako punkt wyjścia do zwiedzania północnej Kalifornii. Big Sur, Park Narodowy Yosemite, Jezioro Tahoe i inne kluczowe atrakcje są tuż obok, tworząc z San Jose naturalną alternatywę dla podróży do San Francisco, które jest oddalone zaledwie o 70 kilometrów.

Lufthansa jest pierwszą linią lotniczą w Europie oferującą bezpośrednie połączenia do San Jose, gdzie lokalny port lotniczy intensywnie rozwija się w kierunku międzynarodowego portu przesiadkowego. Od czasu kiedy jego nowy, międzynarodowy terminal został ukończony, port przyjął bezpośrednie połączenia, m.in. do Tokio i Pekinu.

Pasażerowie Lufthansy udający się do i z San Jose będą mieli do wyboru trzy klasy podróży: Klasę Biznes, Ekonomiczną Premium i Ekonomiczną. Bilet w obie strony będzie dostępny w cenie od 899 euro.

Frankfurt-San Jose (Kalifornia, USA)

Porty lotnicze/trzyliterowy kod/strefa czasowa (lato)

Port lotniczy Frankfurt, Terminal 1 (FRA); UTC + 2 godziny

Międzynarodowy port lotniczy w San Jose im. Normana Y. Mineta (SJC); UTC – 7 godzin

Rozkład

(czas lokalny; okres letni)

Nowość od 29 kwietnia 2016

Poniedziałki, środy, piątki, soboty, niedziele

LH 488 odlot: Frankfurt 10:40 – przylot: San Jose 13:40

LH 489 odlot: San Jose 15:20 – przylot: Frankfurt 11:35 (następnego dnia)

Średnia długość lotu

12 godzin

Dystans

9,132 kilometrów (4,931 mil morskich)

Typ maszyny

Airbus A340-300

Źródło / Autor: Lufthansa
Zdjęcie: Lufthansa