Lotnisko Wrocław: Ryanair z pasażerem nr 7 mln

lotnisko-wroclaw

Bożena Milne przyleciała z Londynu, aby spędzić weekend w górach, praktykując jogę. W Anglii mieszka od ponad 3 lat, z mężem, którego poznała w jednym z wrocławskich parków. Otrzymała upominek od Portu Lotniczego Wrocław oraz dwa bilety na podróż w dwie strony od linii Ryanair. Następnym razem Bożena Milne na warsztaty jogi planuje zabrać też męża.

– Liczba siedmiu milionów pasażerów linii Ryanair bardzo cieszy, a także pokazuje olbrzymi postęp, jaki przez lata przewoźnik wypracował we Wrocławiu. Ryanair systematycznie wzbogaca ofertę i uruchamia nowe połączenia. To skutkuje znaczącym przyrostem liczby podróżnych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Ryanair jest związany z Portem Lotniczym Wrocław od początku swojej działalności w Polsce, tj. od 2005 roku, kiedy uruchomił rejsy do Londynu Stansted. Przez 10 lat znacznie rozwinął swoją siatkę połączeń, dzięki czemu na lotach z oraz do Wrocławia osiągnął właśnie rekordowe siedem milionów pasażerów. Popularne trasy irlandzkiego przewoźnika to oczywiście Wyspy Brytyjskie, ale też duże metropolie Europy, np. Barcelona, Rzym, Bolonia, Paryż. Najwięcej pasażerów podróżuje na trasie to Londynu Stansted, ale w statystykach niewiele ustępuje… Warszawa Modlin.

Ryanair już zapowiedział nowe połączenia na lato 2016 roku. W rozkładzie lotów na pewno pojawią się dwie nowe trasy: Teneryfa oraz Wenecja Treviso. Łącznie w rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2016 znajdzie się 21 połączeń z Wrocławia. Linie planują przewiezienie ponad 1,1 miliona pasażerów.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław