Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lufthansa Group z nowymi kierunkami w zimowym rozkładzie

A340-lufthansa

Linie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Eurowings, Lufthansa oraz SWISS – staną się jeszcze atrakcyjniejsze dla osób podróżujących tej zimy w celach rekreacyjnych. Linie te dodają do swoich rozkładów połączeń nowe kierunki, które adresowane są zwłaszcza do turystów. Jak zawsze, pasażerowie mogą liczyć na najwyższej klasy obsługę, jakość i niezawodność Linii Lotniczych Lufthansa Group.

Łącznie z trasami, które pojawią się w zimowym rozkładzie od 25 października 2015, linie Lufthansa Group zaoferują swoim klientom jedną z najszerszych siatek połączeń na świecie, obejmująca ponad 20 380 rejsów tygodniowo. Tej zimy, włączając rejsy bezpośrednie oraz poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, linie należące do Lufthansa Group zaoferują 261 destynacji w 101 krajach (poprzedni rok: 260 destynacji w 100 krajach). Co więcej, ponad 18 000 połączeń code-share realizowanych z 30 liniami partnerskimi pozwoli na rozszerzenie oferty, dając pasażerom dostęp do imponującej, globalnej siatki połączeń. Zimowe rozkłady lotów obowiązywać będą od niedzieli 25 października 2015 roku do soboty 27 marca 2016 roku.

Nowa koncepcja cenowa połączeń krajowych w Niemczech i Europie będzie także dotyczyć Austrian Airlines oraz Lufthansy. W klasie Ekonomicznej, podróżni mogą indywidualnie wybrać pomiędzy trzema opcjami taryfowymi „Light”, „Classic” i „Flex”. Różnią się one głównie jeśli chodzi o możliwość rezerwowania miejsc z wyprzedzeniem, zmianę rezerwacji, odwoływanie rejsów lub limit dozwolonego, darmowego bagażu. Od momentu wprowadzenia ich do sprzedaży w lipcu, nowa nisko kosztowa opcja taryfowa „Light” stała się bardzo popularna wśród klientów. Linie należące do Lufthansa Group w dalszym ciągu pozwalają zabrać na pokład bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego. Pasażerowie otrzymują także na pokładzie darmowy poczęstunek oraz napoje, mają możliwość wyboru miejsca podczas odprawy na stanowiskach, a także otrzymują bonusy za mile premiowe, mile statusowe i mile „select”.

Kluczowe informacje dotyczące pięciu przewoźników Lufthansa Group:

Lufthansa
Tej zimy Lufthansa zaoferuje połączenia do 197 miast, obejmujące ogółem 9 900 rejsów tygodniowo. Wraz z nowym, zimowym rozkładem, Lufthansa poszerza swoją ofertę połączeń międzykontynentalnych, która dopasowana jest do potrzeb osób podróżujących w celach rekreacyjnych. Tampa (Floryda) – nowa destynacja od 25 września, jest pierwszym z wielu świątecznych kierunków, które zostaną dodane do sieci połączeń Lufthansy z Frankfurtu w nadchodzących miesiącach.

Od końca października, Nairobi (Kenia) zostanie dodane do rozkładu rejsów Lufthansy. Na początku grudnia dołączy do niego Cancun (Meksyk), obsługiwany głównie przez rejsy czarterowe, a także Malé (Malediwy) oraz Mauritius. Panama City pojawi się w rozkładzie w marcu 2016 roku.

Dobre wieści dla wszystkich fanów Airbusa A380: tej zimy Lufthansa po raz pierwszy skieruje swoją flagową maszynę na trasę Frankfurt-Hong Kong. Połączenia z Luksemburga także ulegną rozszerzeniu. Wraz z 28 tygodniowymi rejsami z Frankfurtu oraz 24 rejsami z Monachium, kraje Beneluksu będą obsługiwane częściej niż kiedykolwiek.

Nowy, zimowy rozkład zaoferuje pasażerom cogodzinne połączenia z Monachium do Dusseldorfu i na lotnisko Berlin-Tegel. Łatwe do zapamiętania godziny rejsów, które obowiązują już w przypadku połączeń z Monachium do Frankfurtu i Hamburga, zostaną teraz rozszerzone na Dusseldorf i Berlin. Rejsy Lufthansy z Monachium do Berlina rozpoczynać się będą o pełnej godzinie, zaś te do Dusseldorfu w połowie każdej godziny.

Kapsztad zostanie tej zimy ponownie połączony z portem przesiadkowym w Monachium. Od 25 października Airbus A340-600 w cztero-klasowej konfiguracji będzie codziennie startował do Republiki Południowej Afryki. Klienci Lufthansy będą mogli także uciec przed zimą do nowych destynacji na Wyspach Kanaryjskich. 25 października nastąpi inauguracja połączenia Monachium z Fuerteventurą, 31 października do listy połączeń dołączy także Teneryfa. Podróżni poszukujący nieco chłodniejszej, zimowej destynacji będą mieli także możliwość bezpośredniej podróży do największego i najsłynniejszego centrum sportów zimowych w Finlandii. Od 19 grudnia, maszyna Lufthansy startować będzie każdej soboty do Kittilä, położonego 170 kilometrów na północ od Koła Podbiegunowego. Znajdujący się nieopodal ośrodek narciarski Levi jest największym centrum sportów zimowych w Laponii.

Germanwings i Eurowings
W rozkładzie zimowym 2015/2016, Germanwings i Eurowings zaoferują szeroki zasięg rejsów do 100 destynacji w 36 krajach, leżących także na innych kontynentach. Rejsy Germanwings na lotnisko Berlin-Schönefeld uzupełnią istniejące połączenia przewoźnika do Berlina. Łączna liczba 35 rejsów tygodniowo odbywać się będzie z Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu na lotnisko Berlin-Schönefeld. Germanwings będzie tym samym jedyną linią oferującą połączenia z Kolonii/Bonn i Stuttgartu na berlińskie lotniska Tegel i Schönefeld.

Tej zimy po raz Eurowings zaoferuje rejs z nowej austriackiej bazy w Wiedniu, z której proponować będzie połączenia bezpośrednie z Barceloną, Palma de Mallorca oraz Londynem. W listopadzie 2015 linia ta zainauguruje rejsy międzykontynentalne z lotniska w Kolonii/Bonn maszynami Airbus A330-200. Pierwszym z szczęściu międzykontynentalnych połączeń będzie Varadero na Kubie. Kolejnymi destynacjami będą Phuket i Bangkok w Tajlandii, Dubaj, a także Puerto Plata, Punta Cana na Dominikanie.

SWISS
Tej zimy nowa flagowa maszyna SWISS, Boeing 777-300ER, wejdzie do rozkładowej służby na trasach z Zurychu. Od stycznia 2016 roku, ten długodystansowiec rozpocznie rejsy z Zurychu do Nowego Jorku. Wraz z ogłoszeniem nowego, zimowego rozkładu, SWISS zwiększy częstotliwość swoich połączeń z Sao Paulo (Brazylia) oraz Miami (Floryda). Rozszerzy także usługi z Genewy na trasach do Rosji oraz Portugalii, tak by zaspokoić sezonowy popyt. Ogółem, SWISS będzie tej zimy odbywać rejsy do 105 destynacji w 49 krajach.

Austrian Airlines
W sezonie zimowym 2015/2016, Austrian Airlines zaoferuje swoim pasażerom szeroki zasięg rejsów do nawet 130 destynacji w 59 krajach. Linia skupi się na lokalizacjach turystycznych, takich jak Miami (Floryda), które obsługiwane będzie pięć razy w tygodniu. Od października zaoferuje także połączenia na Mauritius i do Kolombo (Sri Lanka), zaś od listopada w również do Marrakeszu (Maroko). W odpowiedzi na sezonowe zapotrzebowanie, Austrian Airlines zaproponuje pasażerom szereg atrakcyjnych i słonecznych destynacji, zarówno zimą jak i latem.

Brussels Airlines
Wiodącą linia belgijska ponownie podkreśla swą pozycję, jako specjalisty w połączeniach z Afryką, rozpoczynając od 26 października połączenia pomiędzy Brukselą i Ghaną. Od tej pory, Akra, stolica Ghany, obsługiwana będzie cztery razy w tygodniu. Nowy rozkład oferuje doskonałe połączenia do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Szwajcarii, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych.

Tej zimy, Brussels Airlines poszerza także rozkład swoich połączeń europejskich. Linia oferować będzie rejsy do Bremy pięć razy w tygodniu, a także nowe połączenia z Zagrzebiem (6 rejsów tygodniowo) i Billund (12 rejsów tygodniowo). Wreszcie, Brussels Airlines ma także dobre wieści dla miłośników Słońca. Teneryfa i Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich połączone będą z Brukselą dwa razy w tygodniu. Oprócz wprowadzenia nowych destynacji, Brussels Airlines zwiększy także częstotliwość istniejących połączeń. W czasie zimowych miesięcy dostępnych będzie więcej rejsów do Monrovii (Liberia), Freetown (Sierra Leone), Lomé (Togo), Cotonou (Benin) oraz Wagadugu (Burkina Faso).

Źródło / Autor: Lufthansa

Zdjęcie: Lufthansa

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat