Kategorie
Tematy tygodnia

LOT wśród najcichszych linii lotniczych na lotnisku Londyn Heathrow!

PLL LOT samolot

Umiejętne, precyzyjne podchodzenie do lądowania oraz technika pilotażu – te czynniki sprawiły, że LOT dołączył do grona najcichszych linii lotniczych latających na największe europejskie lotnisko Londyn Heathrow. W opublikowanym raporcie prezes lotniska Heathrow John Holland-Kaye dziękuje LOT-owi i wskazuje jednocześnie na spektakularny sukces przewoźnika, który zdołał poprawić swoje wyniki z 50% ustabilizowanych podejść do lądowania wykonywanych na początku programu, aż do 99% dzisiaj!

LOT pozytywnie odpowiedział na coraz surowsze wymagania stawiane liniom lotniczym na londyńskim lotnisku Heathrow. Władze portu oczekują przestrzegania rygorystycznych zasad lądowania. Mają one zmniejszyć poziom emitowanego hałasu, szczególnie dotkliwego dla mieszkańców sąsiadujących z lotniskiem. Zadanie nie było łatwe, bo Heathrow to lotnisko o największym ruchu samolotów w Europie i jedno z największych na świecie. Umiejętność pilotów sprawiła, że LOT sprostał tym oczekiwaniom i aż 99% wszystkich lądowań wykonuje w procedurze ustabilizowanego podejścia do lądowania.

Według publikowanego co kwartał raportu największego lotniska w Londynie wynika, że LOT spełnia parametry programu FlyQuiet takie jak przełożenie emitowanego hałasu na liczbę przewożonych pasażerów, technika ciągłego zniżania samolotu oraz operacje nocne i niezgodne z rozkładem.

„Dziękuję naszym pilotom za to, że nie jest im obojętny komfort mieszkańców okolic lotnisk. Dzięki ich perfekcyjnej technice, dokładności i umiejętnościom byliśmy w stanie szybko zmniejszyć emisję hałasu nie tylko na lotnisku Heathrow, ale również na wielu innych lotniskach, na które latamy. Tym samym dołożyliśmy nasz „kamyczek” do tego, aby branża była jeszcze bardziej odpowiedzialna za środowisko naturalne i społeczne, szczególnie te otaczające największe porty lotnicze”– przyznaje Ewa Kołowiecka, członek zarządu do spraw operacyjnych LOT.

Aby stale utrzymywać wysokie standardy swoich operacji, LOT jest w stałym kontakcie z lotniskami, na które lata. Ścisła współpraca pozwala niemal całkowicie wypełniać wszelkie procedury mające na celu redukcję emitowanego hałasu do minimum.

LOT obsługuje trzy połączenia dziennie między Warszawą a Londynem Heathrow. Od 2014 roku pasażerowie LOT-u korzystają z najnowszego i najnowocześniejszego terminala na londyńskim lotnisku – terminala T2, zwanego Terminalem Królowej.

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne