Paweł Faron na mecie Red Bull X-Alps

Pawel Faron_RB X-Alps_Red Bull Content Pool

W piątek, 17 lipca zakończył się najtrudniejszy rajd przygodowy świata Red Bull X-Alps. Zawodnicy, a wśród nich Polak, Paweł Faron, dotarli do Monaco, po przebyciu liczącej ponad tysiąc kilometrów trasy z Salzburga. Paralotniarze musieli ją pokonać pieszo lub w powietrzu. Zwyciężył Szwajcar Chrigel Maurer, który po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny dla swoich rywali. W piątek o 09:00, na 16. miejscu na mecie w Peille zameldował się Paweł Faron.

W piątek 17 lipca, po prawie dwóch tygodniach, kolejna edycja najtrudniejszego rajdu przygodowego świata dobiegła końca. Red Bull X-Alps wygrał niezawodny Szwajcar Chrigel Maurer, który po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny, meldując się na mecie już w poniedziałek. W piątek o 9:00, na 16. miejscu na mecie w Peille dokonał tego polski pilot Paweł Faron. „Zrobiłem to! Zrobiłem!” – krzyczał do swoich rywali, którzy razem z nim cieszyli się, że kolejny zawodnik ukończył Red Bull X-Alps 2015.

To był trzeci start Pawła w transalpejskim klasyku i pierwszy raz udało mu się dotrzeć do mety. „Jakbyście to widzieli, jakie tu były wiwaty! Nie wiem co powiedzieć. Jestem w totalnym szoku. Przeszedłem jakieś 110 km. Nogi mnie strasznie bolą, ale dałem radę. Zrobiłem to! Przeszedłem już do historii” – cieszył się z osobistego zwycięstwa. Jest to niesamowity wyczyn, ponieważ choć w tym roku Red Bull X-Alps ukończyła rekordowa liczba zawodników, to jednak 13 z 32 uczestników nie dało rady tego dokonać. By poprawić swoje wyniki, zawodnicy będą musieli poczekać dwa lata do następnej edycji tych niesamowitych zawodów.

Źródło / Autor: Red Bull

Zdjęcie: Red Bull