Wysokie loty polskiego kina!

Picture_Poland_logo

Pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT od teraz w czasie każdego rejsu na pokładzie Dreamlinerów mogą cieszyć się dostępem do wybranych polskich filmów z ostatnich 10 lat! Projekt Picture Poland powstał z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i PLL LOT, jest przykładem nowatorskiego podejścia do promocji współczesnej kinematografii.

„Kino jest rozpoznawalną marką naszego kraju” – podkreśla Dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz. „Polskie filmy podbijają serca publiczności i zdobywają prestiżowe nagrody na światowych festiwalach. Cieszę się, że możemy udostępnić pasażerom LOT-u najlepsze polskie filmy ostatnich lat.”

„Z indywidualnego systemu rozrywki pokładowej korzysta rocznie kilka milionów pasażerów. Oglądanie filmów to ulubiony sposób na spędzanie czasu w podróży. Cieszymy się, że dzięki współpracy z PISF możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze większy wybór dobrego kina” – mówi Marcin Celejewski, Członek Zarządu LOT ds. Handlowych.

Bogaty wybór polskich filmów pozwoli na dotarcie do szerszej widowni, a dla wielu obcokrajowców może być pierwszym spotkaniem ze współczesnym polskim kinem.

W pakiecie Picture Poland znajdują się tytuły współfinansowane przez PISF w ostatnim dziesięcioleciu. Pasażerowie Dreamlinerów należących do PLL LOT zobaczą polskich laureatów Oscara jak na przykład Ida, Piotruś i wilk (Oscar® 2014 i 2008), filmy docenione na międzynarodowych festiwalach, a także produkcje, które w Polsce zgromadziły najliczniejszą widownię. Co dwa miesiące system rozrywki pokładowej Dreamlinerów będzie powiększał się o dwa kolejne tytuły. Już dziś w pakiecie Picture Poland pasażerowie mogą oglądać filmy: Ida, Różyczka, Rewers, Nasza klątwa, Bogowie, Papusza, Piotruś i wilk, Imagine, Joanna oraz Katedra.

Inauguracja projektu Picture Poland odbędzie się 2 lipca br. podczas konferencji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Polskich Linii Lotniczych LOT na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner.

Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina zagranicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za jego realizację odpowiada agencja Movie Mates.

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT