Kategorie
News Polska

DGRSZ: Nowy dowódca rakietowców

1_14

3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej ma nowego dowódcę. W związku z awansem gen. bryg. Stefana Mordacza na stanowisko szefa Zarządu Wojsk Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk DGRSZ dowódcą „trzeciej” został płk dypl. Andrzej Dąbrowski, dotychczasowy szef Oddziału Operacyjnego w ZWOiPR.
Apel z okazji przekazania obowiązków dowódcy 3 WBROP odbył się 23 czerwca w koszarach w sochaczewskich Bielicach. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Dowództwa Generalnego RSZ, dywizjonów brygady, samorządów, organizacji pozarządowych i szkół.

Po odczytaniu rozkazu personalnego o zwolnieniu ze stanowiska dowódcy 3 WBROP generała Mordacza i wyznaczeniu na to pułkownika Dąbrowskiego, w obecności Inspektora Rodzajów Wojsk gen. bryg. Michała Sikory oficerowie przekazali sobie sztandar oraz podpisali protokół przekazania obowiązków (w sali tradycji dowództwa brygady. Uroczystość była także okazją do wręczenia wielu wyróżnień i gratulacji.

„Obowiązki przekazałem z dumą, satysfakcją, poczuciem spełnienia i dobrze wykonanej pracy, a służba w brygadzie była dla mnie zaszczytnym obowiązkiem. Każdy dzień był wspaniałym doświadczeniem” stwierdził gen/ Stefan Mordacz.

Uroczystości zakończyła defilada Orkiestry Wojskowej z Radomia i pododdziałów 3 WBROP.

Źródło: DGRSZ
Autor: kpt. Dariusz Kurowski
Zdjęcie: DGRSZ / 3. WBROP

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska