Kategorie
Lotnictwo cywilne

easyJet zmodernizuje do 105 kabin A320

-Flex_v2_lateral_lavatory_view

Linie easyJet osiągnęły porozumienie z działem Upgrade Services firmy Airbus w sprawie modernizacji kabin w nawet 105 maszynach z rodziny A320. Nowe kabiny otrzymają o sześć miejsc więcej przy zachowaniu obecnego poziomu komfortu pasażerów. Ponadto zapewnią pełen dostęp do jednej z toalet dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Airbus i linie easyJet świętowały w kwietniu 2015 r. dostawę 250-tego samolotu Airbus, wyposażonego w najnowocześniejsze technologie i innowacje. Obecny, niezwykle szeroki plan modernizacji kabin to kolejny dowód zaangażowania linii lotniczej w utrzymanie swojej floty.

Nowy układ kabiny udało się uzyskać dzięki połączeniu niedawno certyfikowanego planu siedzeń „Max-Pax” dla rodziny A320, a także innowacyjnemu rozwiązaniu Space-Flex V2, które optymalizuje wykorzystanie przestrzeni kabinowej z tyłu samolotu, przy zachowaniu wysokiej jakości obsługi.

Pierwsze nowe samoloty z kabiną w układzie Space-Flex V2 zejdą z linii produkcyjnych Airbusa w maju 2016 r., natomiast dostawy zestawów modernizacyjnych zaplanowane są na okres między jesienią 2016 r. a wiosną 2018 r.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat