Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Katowice: Rzeźby użytkowe w Odlotowej Galerii. Zapraszamy!

SCP-banner-250x250

Design potrafi sprawić, że nasze życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. W 2014 roku powstała inicjatywa Śląskiego Czerwca Projektowego. ZJEDNOCZENI DESIGNEM – Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu i Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu – postanowili udowodnić, że nie musimy sprowadzać designu na Śląsk, ponieważ ten region ma własne przykłady dobrego wzornictwa.

Kolekcje rzeźb użytkowych powstały podczas pleneru, który odbył się w Dobrodzieniu, w terminie od 4-18 czerwca 2014 roku. 17 czerwca w siedzibie organizatora, w Dobrotece w Dobrodzieniu odbyła się pierwsza wystawa poplenerowa wszystkich obiektów. W plenerze uczestniczyli artyści: Ada Birecka, Andrzej Kosowski, Dariusz Nowak, Maciej Tabor, Marek Ruszkiewicz, Monika Jaszczak, Patryk Wojda, Tomasz Tomaszewski, Wit Pichurski.
Wystawa prac poplenerowych prezentowana była na Arenie Design w Poznaniu, na targach Bois&Habitat w Namur, a obecnie i przez cały czerwiec wystawę można oglądać w Odlotowej Galerii na tarasie widokowym Katowice Airport.

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat