Kategorie
Szybki news

Airbus pomaga liniom lotniczym jeszcze bardziej ograniczyć negatywny wpływ ich działalności na środowisko

A330-300_Cathay_Pacific_take_off_

Firma Airbus zainicjowała „Program zaangażowania w ekologiczne lotnictwo” (Sustainable Aviation Engagement Programme), długoterminowy program partnerski, który pomoże liniom lotniczym jeszcze bardziej ograniczyć negatywny wpływ ich działalności na środowisko dzięki dostosowanej do ich potrzeb ofercie usług i kompetencji.

Oparty na czterech filarach (technologie lotnicze, operacje lotnicze, zarządzanie ruchem lotniczym oraz ekologiczne paliwa lotnicze) program umożliwia przewoźnikom ograniczenie do minimum negatywnego wpływu ich działalności na środowisko dzięki pełnemu wykorzystaniu potencjału niezwykle wydajnych samolotów Airbus najnowszej generacji, co pozwoli im zminimalizować zużycie paliwa i poziom hałasu. Airbus będzie opiekował się każdą z linii lotniczych zaangażowanych w program przez cały okres jego wdrożenia.

„Program zaangażowania w ekologiczne lotnictwo” znajduje się obecnie na etapie opracowywania pilotażowych projektów, podczas którego Airbus będzie blisko współpracował z liniami Cathay Pacific, British Airways i KLM. Doświadczenia wyniesione z tych trzech pilotażowych projektów zostaną wzięte pod uwagę przed rozszerzeniem programu na operatorów z całego świata, co ma nastąpić w 2016 roku.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nasz „Program zaangażowania w ekologiczne lotnictwo” nabiera kształtów dzięki współpracy z wiodącymi liniami lotniczymi takimi jak British Airways, Cathay Pacific i KLM. – powiedział Jean-Luc Taupiac, prezes działu ochrony środowiska w firmie Airbus – Dzięki bliskiej współpracy z naszymi klientami i budowaniu długoterminowych relacji partnerskich możemy zaoferować im dostosowane do ich wymagań rozwiązania i kompetencje, które pozwolą im spełnić cele związane ze środowiskiem. Doskonałym przykładem płynących z tego korzyści jest „Perfekcyjny lot” (Perfect Flight), niezwykle efektywne połączenie najnowszych technologii lotniczych, najlepszych praktyk stosowanych w lotnictwie, zoptymalizowanego zarządzania ruchem lotniczym oraz ekologicznych paliw, które uwalnia pełen potencjał ograniczenia do minimum negatywnego wpływu na środowisko”.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat