Kategorie
Szybki news

Wizz Air leasinguje pierwszy samolot od Air Lease Corporation

Wizz Air logo

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dzisiaj zawarcie pierwszej umowy najmu z firmą Air Lease Corporation (NYSE: AL) na jeden samolot Airbus A320, który zostanie dostarczony w lipcu, jako 63. we flocie WIZZ.

„Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z ALC z kilku powodów – to firma mająca dobrą opinię, z imponującym doświadczeniem, ale i związana z Budapesztem, miastem z którego pochodzi założyciel ALC, pan Steven F. Udvar-Hazy i które jest siedzibą linii lotniczych Wizz Air”, powiedział József Váradi, prezes Wizz Air. „Z tego względu podpisana umowa jest tym bardziej ważna dla nas wszystkich, pracujących w Wizz Air”.

Założone w 2004 roku linie Wizz Air przewiozły ponad 90 milionów pasażerów i latają na ponad 380 trasach w Europie i na Środkowym Wschodzie.
Udvar-Hazy uznawany jest za jednego z pierwszych pomysłodawców wynajmu samolotów, który zmienił International Lease Finance Corporation, znane obecnie jako AerCap NV, w największego leasingodawcę na świecie. Firma Air Lease Corporation została założona w 2010 roku.

Źródło / Autor: Wizz Air

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne