Kategorie
Statystyki lotnisk

Lotnisko Modlin: najlepsze wyniki w historii

Autor Jacek Chlebowski - Kopia

W kwietniu br. Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 232 125 pasażerów i 1 460 startów i lądowań, co oznacza 27,78% wzrost liczby podróżnych w stosunku do marca br. i aż 62,69 % wzrost do kwietnia 2014. To najlepszy wynik w historii portu. Według prognoz w 2015 roku Ryanair przewiezie 2,5 mln pasażerów, co oznaczać będzie 45% wzrost w stosunku do 2014. Od początku działania (lipiec 2012) z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało już ponad 3,6 mln pasażerów.

Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej osób korzysta z Lotniska w Modlinie. To właśnie z myślą o wszystkich naszych obecnych i przyszłych pasażerach rozwijamy współpracę z Ryanairem, która skutkuje dynamicznym rozwojem atrakcyjnej siatki połączeń lotniczych. Podobnie współpraca z ModlinBusem rozwija ofertę połączeń autobusowych, aby dojazd do lotniska był jak najwygodniejszy dla mieszkańców nie tylko Mazowsza, ale całej Polski.
Nie zapominamy o pozalotniczych atrakcjach dla naszych gości odwiedzających lotnisko. Z myślą o ich komforcie systematycznie rozwijamy ofertę gastronomiczną i handlową portu. Swoją działalność rozpoczął już grillowy ogródek letni przed terminalem, a w wakacje będzie otwarta pizzeria. Mamy nadzieję, że od jesieni będziemy mogli również zaoferować pasażerom skorzystanie z saloniku biznesowego. Poza tym wkrótce uruchomimy dodatkowe, piąte przejście kontroli bezpieczeństwa, dzięki czemu odprawa będzie jeszcze szybsza – mówi Prezes portu, Piotr Okienczyc.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin / Jacek Chlebowski

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat