Kategorie
Lotnictwo cywilne

LOT ma nowego Członka Zarządu do spraw Handlowych

lot-logo

Marcin Celejewski został nowym Członkiem Zarządu PLL LOT do spraw Handlowych. Obejmie to stanowisko 15 kwietnia. Taką decyzję podjęła po dzisiejszych (09.04) przesłuchaniach kandydatów Rada Nadzorcza Spółki.

Marcin Celejewski ma bogate doświadczenie w branży lotniczej, z którą związał większość swojego zawodowego życia. Zaczynał w 1999 roku jako analityk w dziale strategii LOT-u, następnie przez cztery lata był Dyrektorem Biura w Hiszpanii i Portugalii. Od 2007 roku jako Dyrektor Siatki Połączeń był odpowiedzialny za stworzenie strategicznego planu rozwoju siatki LOT-u.

Następnie w Qatar Airways odpowiadał za opracowanie i wdrożenie od podstaw strategii handlowej firmy, w tym nowego modelu biznesowego i planu rozwoju linii. Przez blisko dwa lata budował i zarządzał międzynarodowymi strukturami sprzedaży, dystrybucją oraz relacjami B2B i B2C w krajach Zatoki Perskiej, Europy oraz Dalekiego Wschodu.

Pełnił kierownicze funkcje w PKP Intercity – Prezesa Zarządu i Członka Zarządu do spraw Projektów Strategicznych i Członka Zarządu do spraw Handlowych.

Marcin Celejewski wszedł do pięcioosobowego Zarządu LOT-u. Będzie odpowiedzialny między innymi za budowanie długoterminowej strategii handlowej w związku

z planowanym intensywnym rozwojem Spółki od 2016 roku, a także dalszy rozwój kanałów sprzedaży i dystrybucji w Polsce oraz na świecie.

Marcin Celejewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Strategiczne. Prywatnie fan klasycznego rocka, perkusista amator i ratownik wodny.

W wolnych chwilach jeździ na nartach i uprawia windsurfing. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Źródło / Autor: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne