Kategorie
Statystyki lotnisk

W marcu ponad 300 tysięcy pasażerów krakowskiego lotniska

lotnisko krakow

W marcu krakowskie lotnisko obsłużyło rekordową liczbę 301 698 pasażerów. To pierwszy marzec w historii, gdy Kraków Airport miał ponad 300 tys. pasażerów.

W ubiegłym miesiącu ruch wzrósł o 11%, co oznacza ponad 29 tysięcy pasażerów więcej niż w marcu ubiegłego roku.

– Cały sezon zimowy był bardzo udany – ­podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Okres od listopada do końca marca jest zwykle słabszy niż pozostałe miesiące roku. Wzrost w tym czasie o 9% to zapowiedź dobrych wyników w kolejnych miesiącach, szczególnie że z danych przewoźników wynika, iż nowe kierunki cieszą się dużym powodzeniem. Cieszy nas także fakt, że dzięki naszym intensywnym działaniom handlowym kolejne linie przedłużają operowanie z krakowskiego lotniska. Najpierw British Airways zdecydował, że loty do Londynu Heathrow będą całoroczne, teraz Finnair utrzymuje połączenie z Helsinkami także w sezonie zimowym – dodaje Pamuła.

Od początku roku na krakowskim lotnisku obsłużono 824 393 pasażerów, o ponad 80 tysięcy więcej niż w roku 2014 (+11%). W pierwszym kwartale najwięcej pasażerów podróżowało na trasach z/do Wielkiej Brytanii, Niemiec i w ruchu krajowym. Rośnie popularność lotów pomiędzy Krakowem a Niemcami, Irlandią i Włochami. Najwięksi przewoźnicy to Ryanair, easyJet i Lufthansa.

Od stycznia do marca największe wzrosty odnotowano na rejsach z/do Dublina (Ryanair), Frankfurtu (Lufthansa) i Londynu (Ryanair).

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne