Kategorie
News Świat

Airbus Defence and Space sprzedaje firmie Ferchau Engineering spółkę Rostock System Technik specjalizującą się w inżynierii lotniczo-kosmicznej

Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space kontynuuje strategię wzmacniania podstawowej działalności. Firma zawarła z Ferchau Engineering GmbH z Gummersbach porozumienie w sprawie sprzedaży swojej spółki zależnej, Rostock System Technik GmbH (RST) .

RST ma siedzibę główną w Rostocku i zatrudnia 150 osób. Firma specjalizuje się w inżynierii systemów i wytwarzaniu produktów na potrzeby klientów z branży lotniczo-kosmicznej. W zakres kompetencji projektowych RST wchodzi mechanika, elektronika i tworzenie oprogramowania. Oferta produktów obejmuje: symulatory kabin do szkolenia sytuacji nadzwyczajnych, wiązki przewodów oraz sprzęt naziemny i testowy. Spółka od 25 lat rozwija się pomyślnie jako część grupy Airbus i stała się zaufanym dostawcą dla wszystkich działów Airbusa oraz międzynarodowych klientów z branży lotniczo-kosmicznej.

Na mocy umowy nowy właściciel utrzyma główne zakłady RST w Rostocku i przydzieli im specjalistyczne zadania w zakresie inżynierii kabin, a także rolę biura technicznego dla klientów z branży lotniczo-kosmicznej. RST będzie nadal świadczyć usługi inżynierskie na rzecz Airbus Defence and Space.

Transakcja podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez niemiecki urząd antymonopolowy. Jej szczegóły nie zostały ujawnione.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat