Kategorie
Lotnictwo cywilne

Czeskie linie lotnicze rozpoczynają latanie z Gdańska

gdansk-logo

Czeskie linie lotnicze CSA ogłosiły dzisiaj uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Gdańska do Pragi. Pierwszy lot odbędzie się 25 maja, samoloty będą operowały 4 razy w tygodniu.
Przylot z Pragi zaplanowano na godz. 14:00, wylot do stolicy Czech będzie miał miejsce o 14:25. Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty ATR72. Co ważne, będzie to pierwsze w historii gdańskiego lotniska regularne połączenie przewoźnika należącego do sojuszu linii lotniczych Sky Team.
„Cieszymy się, że w Gdańsku swoje miejsce znalazł kolejny tradycyjny przewoźnik. Połączenie do Pragi, z międzylądowaniem z Poznaniu, będzie z pewnością cieszyło się dużą popularnością wśród pasażerów w Pomorza. Jego dodatkowym atutem jest pojawienie się w Porcie Lotniczym Gdańsk sojuszu Sky Team. Tym samym Gdańsk może pochwalić się obecnością trzech największych światowych sojuszy lotniczych.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (Air Berlin)
Amsterdamu, Krakowa, Lublina (Eurolot)
Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Warszawy Modlina, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge, Krakowa (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, na Maltę, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).
W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Hurghady, Sharm al Sheik, Teneryfy, Fuerteventury i Werony.

Źródło / autor: Lotnisko Gdańsk

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat