Kategorie
Tematy tygodnia

BAE Systems Australia będzie wspierać F-35

RS7119_JSF_Approved_ES

BAE Systems Australia została wyznaczona jako dostawca usług w zakresie obsługi technicznej, napraw, przeglądów i modernizacji samoloty F-35 Lightning II Joint Strike Fighter (JSF) w regionie Południowego Pacyfiku. Działalność ta ruszy na początku 2018 roku.

Prace zlecone w ramach kontraktu będą wykonywane w Williamtown, w Nowej Południowej Walii, gdzie obecnie BAE Systems prowadzi kompleksowe działania wspierające flotę samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk MK 127.

BAE Systems Australia będzie zajmować się kompleksową obsługą techniczną płatowca i utrzymaniem w eksploatacji globalnej floty JSF w regionie Południowego Pacyfiku.

Jako regionalny główny wykonawca, BAE Systems jest zobowiązane do zmaksymalizowania udziału australijskiego przemysłu. BAE Systems nawiąże współpracę z małymi i średnimi firmami, które pracują dla rządu Australii w ramach programu zaangażowania przemysłu australijskiego w program JSF.

BAE Systems będzie kontynuować bliską współpracę z australijskimi działem programu JSF, wspólnym biurem programu F-35 JSF (znajdującym się w Stanach Zjednoczonych Ameryki) i firmą Lockheed Martin Aeronautics w ramach działalności regionalnego warsztatu obsługi technicznej, napraw, przeglądów i modernizacji JSF.

David Allott, Prezes BAE Systems Australia powiedział: „Jesteśmy zachwyceni z otrzymania takiego znaczącego zakresu pracy”.

„Nasze sprawdzone zdolności obsługi samolotów odrzutowych w Williamtown, w połączeniu z naszym zdecydowanym postanowieniem o współpracy z przemysłem australijskim, zapewniają, że międzynarodowi partnerzy i klienci kupujący JSF w ramach programu zagranicznej sprzedaży wojskowej (FMS) będą mieli stały dostęp do doskonałego, strategicznie ważnego regionalnego warsztatu”.

Źródło / Autor: BAE Systems
Zdjęcie: BAE Systems

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat