Kategorie
Tematy tygodnia

Zwycięzca aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry poczuje się jak pilot Dreamlinera LOT-u

symulator 787

Warszawa, 21 stycznia 2015 roku – Już znamy zwycięzcę aukcji WOŚP, w której LOT wystawił na licytację udział w profesjonalnym szkoleniu pilotów Dreamlinera. Pan Jakub Peller, miłośnik lotnictwa, poleci do Gatwick na szkolenie na symulatorze Boeinga 787, które LOT przekazał Fundacji w ramach wsparcia Wielkiego Finału.

Aukcja osiągnęła sumę 20100 zł. Kwota ta zostanie przekazana na wsparcie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Zwycięzca dodatkowo spełni swoje marzenia i zasiądzie za sterami Dreamlinera:

„Od zawsze lubiłem podróżować, a tylko samolot umożliwia szybkie dotarcie do wybranego celu. Stąd zrodziło się moje zainteresowanie lotnictwem. Niestety nie udało mi się połączyć tej pasji z pracą zawodową, dlatego szukam każdej okazji aby móc realizować marzenia. Latałem już na różnych symulatorach, jednak nigdy nie był to najnowocześniejszy samolot świata. Dlatego decyzja o wzięciu udziału w licytacji była natychmiastowa, a możliwość połączenia pasji z pomocą innym to naprawdę coś wspaniałego” – mówi zwycięzca aukcji Jakub Peller.

„Gratulujemy Panu Jakubowi i dziękujemy za udział w licytacji. Mam nadzieję, że nagroda jaką jest trening pod okiem najlepszych instruktorów LOT-u będzie spełnieniem Pańskich marzeń” – mówi Sebastian Mikosz, Prezes PLL LOT.

Na kanale YouTube LOT-u można obejrzeć film, który zachęcał do udziału w licytacji:
https://www.youtube.com/watch?v=AH7LOR1CIEQ

Zwycięzca aukcji „na żywo” przekona się, jakie możliwości daje latanie Dreamlinerem. Podczas sesji szkoleniowej na symulatorze, pod okiem doświadczonych instruktorów LOT-u, będzie na bieżąco podejmował decyzje, tak jak robią to piloci. Przekona się również jak odpowiedzialną pracę wykonują.

Dreamliner LOT-u już po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W ubiegłym roku jedna z maszyn została oklejona sercami WOŚP stanowiąc największy OrkiestroLOT w historii. Wcześniej OrkiestroLOTami były to mniejsze maszyny, latające na trasach krajowych i europejskich – Embraery. LOT wielokrotnie wspierał też akcję WOŚP przekazując na aukcje np. bilety lotnicze.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne