Kategorie
Tematy tygodnia

LOT Cargo rusza z kolejnymi rejsami do USA i Kanady

767300_1

Kolejne dobre informacje od naszego narodowego przewoźnika. Tym razem wzrośnie ilość przewożonych towarów i przesyłek:

LOT Cargo spełniając oczekiwania swoich klientów, uruchomił połączenie frachtowe na trasie Nowy Jork – Warszawa – Nowy Jork specjalnym samolotem all cargo Boeing 767-300, którego operatorem jest kanadyjska firma Cargojet Airways Ltd. W tym roku planowane są połączenia w okresie styczeń-kwiecień oraz październik-grudzień.

Spółka w styczniu i marcu planuje operacje raz w tygodniu, wylot z Nowego Jorku (JFK) w sobotę, a z Warszawy w niedzielę. W lutym zaplanowano dwie operacje w tygodniu, gdzie dodatkowo rejs z Warszawy będzie wylatywał w czwartki. Oferta kierowana jest nie tylko dla klientów i agentów z Polski, ale również z krajów ościennych takich jak Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy, Białoruś oraz Litwa, a także min. Szwajcaria, Dania, Rumunia oraz Włochy, skąd LOT stale przewozi strumienie towarów. LOT Cargo dzięki współpracy z partnerami oferuje również dalsze połączenia do każdego portu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

LOT zdecydował się na rozwiązanie z samolotem frachtowym z uwagi na ograniczoną ilość połączeń pasażerskich w sezonie zimowym, szczególnie w miesiącu lutym i co za tym idzie ograniczone możliwości przewozowe dla cargo i poczty. Na każdy rejs, dedykowanym samolotem, dodatkowo można załadować blisko 48 ton towarów. Kolejną przewagą transportu samolotem cargo jest możliwość akceptacji paczek o większym gabarycie, do wysokości 240cm, gdzie na samoloty pasażerskie możemy załadować skrzynie do wysokości 160cm.

Możliwe są również rejsy na specjalne zlecenia klientów, którzy szukają rozwiązań na wyłączność. W ubiegłych latach organizowane były czartery cargo z takimi ładunkami jak: byki, czy waluta.

LOT jest liderem na rynku w transporcie cargo z Polski do Chicago, Nowego Jorku, Toronto.
Pierwsze połączenie samolotem all cargo było uruchomione w 2009 roku.

Źródło / Autor: LOT
Zdjęcie: Cargojet

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne