Kategorie
Tematy tygodnia

Poczuj się jak pilot Dreamlinera wspierając WOŚP!

symulator 787

Linie lotnicze latają razem z Orkeistrą Jurka Owsiaka. LOT i w tym roku nie zawodzi i przygotował wielką gratkę dla miłośników lotnictwa:

LOT już po raz siódmy gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem przekazuje na licytację przelot do Gatwick pod Londynem i szkolenie na symulatorze Boeinga 787 Dreamliner!
To wyjątkowa możliwość wcielenia się w rolę pilota najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego, ale przede wszystkim szansa pomocy w leczeniu dzieci oraz wsparcia opieki medycznej nad osobami starszymi.

LOT już wystawił na licytację niezwykle wyjątkową i atrakcyjną rzecz – voucher dla dwóch osób na przelot do Londynu i możliwości szkolenia na symulatorze Dreamlinera w międzynarodowym ośrodku Boeinga w Gatwick. Na kanale YouTube LOT-u można już obejrzeć film zachęcający do licytowania:
https://www.youtube.com/watch?v=AH7LOR1CIEQ
W licytacji może wziąć udział każdy, kto ma ochotę poczuć się jak zawodowy pilot i to Boeinga 787 Dreamliner, który na swój pokład zabiera 252 osoby:

http://aukcje.wosp.org.pl/voucher-na-symulator-boeinga-787-dreamliner-i1271131

„Siódemka to w wielu kulturach szczęśliwa liczba. Cieszymy się więc, ze po raz siódmy możemy wspierać WOŚP mając do zaoferowania taką atrakcję. Dreamliner podczas startu waży ponad 200 ton i żeby wznieść się w powietrze musi rozpędzić się do prędkości prawie 300 km/h! Pilotowanie tej najnowocześniejszej na świecie maszyny to wyzwanie, ale i przyjemność. Profesjonalny symulator zapewnia autentyczne wrażenia z lotu, emocje są więc gwarantowane. A to tylko początek! Osoba, która wygra licytację zobaczy jak wygląda szkolenie naszych pilotów pod okiem najlepszych instruktorów LOT-u”
– mówi Sebastian Mikosz, Prezes PLL LOT.

To okazja do tego, by doświadczyć wyjątkowości, jaką daje możliwość latania Dreamlinerem. Będzie można nie tylko „na żywo” zobaczyć kokpit, ale również wczuć się w atmosferę lotu i na bieżąco podejmować związane z nim decyzje, przekonując się jak odpowiedzialną pracę wykonują piloci.

Dreamliner LOT-u już po raz drugi jest angażowany do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku jedna z maszyn została oklejona sercami WOŚP stanowiąc największy OrkiestroLOT w historii.

Dreamliner w barwach Orkiestry przez około 6 miesięcy latał na trasach dalekiego zasięgu LOT-u czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, realizował też rejsy czarterowe do różnych egzotycznych i popularnych turystycznie miejsc na świecie promując ideę pomagania.

Wcześniej OrkiestroLOTami były mniejsze maszyny, latające na trasach krajowych i europejskich – Embraery. LOT wielokrotnie wspierał też akcję WOŚP przekazując na aukcje np. bilety lotnicze.

W dniu Finału WOŚP – 11 stycznia – personel pokładowy wszystkich samolotów LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.

Źródło / Autor: PLL LOT

Zdjęcie: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne