Z Wrocławia odleciał pasażer nr 2 miliony

Pierwszym w historii, dwumilionowym pasażerem, a właściwie pasażerką Portu Lotniczego Wrocław okazała się pani Barbara Wróbel. W sobotę wraz z mężem przyjechali na lotnisko, aby stąd wyruszyć na Lanzarote. – Podróżujemy nawet kilka razy w roku i tylko z wrocławskiego lotniska – mówi pani Barbara.

Barbara i Jan Wróbel to niemal zawodowi podróżnicy. Na wakacje latają razem od ponad 50 lat. Byli na Kubie, Dominikanie, lubią kierunki hiszpańskie, ale najbardziej cenią sobie Włochy. Trzy razy byli na Sycylii, a w listopadzie często rezerwują sobie czas na zwiedzanie Rzymu.

– Jesteśmy już na emeryturze i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Wycieczki najczęściej planujemy wiosną lub jesienią. To dla nas najlepszy czas, aby złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Z kolei lato spędzamy we Wrocławiu, ponieważ wtedy na wyjazd jest dla nas za gorąco – mówi pani Barbara Wróbel, która okazała się pierwszą w historii, dwumilionową pasażerką Portu Lotniczego Wrocław. – Dawniej lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko wrocławskie, bo tak jest najwygodniej.

W sobotę 13 grudnia zaplanowali wylot z Wrocławia na Lanzarote, jedną z pięknych i gorących Wysp Kanaryjskich. Ten kierunek też już wcześniej sprawdzili (3 razy), podobnie jak sąsiednią Teneryfę (5 razy). Na lotnisku czekała niespodzianka. Jako dwumilionowa pasażerka, pani Barbara otrzymała m.in. ufundowany przez biuro podróży Itaka bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd, a od Portu Lotniczego Wrocław zaproszenie do skorzystania z obsługi VIP, certyfikat i upominki. Dokąd państwo Wróbel zaplanują kolejną podróż? – Wymarzone wakacje to Włochy. Prawdopodobnie polecimy na Sycylię – mówi pani Barbara. Oczywiście podróż zaczną od wyśmienitej kawy na lotnisku, bo wśród prezentów dla rekordowej pasażerki nie zabrakło też niespodzianki od Coffeeheaven.

Wyjątkowa, bo rekordowa dla wrocławskiego lotniska pasażerka otrzymała również upominek perfumeryjno-kosmetyczny od firmy Heinemann. Z kolei wszyscy pasażerowie rejsu biura podróży Itaka otrzymali kupony uprawniające do zakupów z 10-procentową zniżką na perfumy, kosmetyki i akcesoria w tym sklepie wolnocłowym.

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. Do tej pory lotnisko tylko zbliżało się do tego wyniku – najbardziej dwa lata temu, w pamiętnym roku turnieju UEFA EURO. Tym razem już pod koniec listopada statystyki ruchu pasażerskiego były na tyle obiecujące, że można było prognozować ogromny sukces przed końcem roku.

– Dla nas to historyczny rekord, idealne zwieńczenie bardzo dobrego roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie, a także nowoczesnej infrastrukturze lotniska. Przejrzysty terminal, wygodny i tani parking oraz szybki dojazd z regionu sprawia, że na lotnisku przybywa pasażerów.

Połączenie biura podróży Itaka na Lanzarote, obok Fuerteventury i kurortów Egiptu jest jednym z czterech kierunków czarterowych oferowanych tej zimy z Wrocławia. Biuro w przyszłym sezonie letnim zaoferuje ponad 30 wakacyjnych kierunków z wylotem z Wrocławia.

IMG_3601
Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław
Zdjęcie: Lotnisko Wrocław