Kategorie
Lotnictwo cywilne

Lotnisko Warszawa/Modlin otrzymało Gwiazdę Gospodarki 2014

Lotnisko Warszawa/Modlin zostało nagrodzone tytułem Gwiazda Gospodarki 2014, za bardzo szybkie wdrożenie systemu ILS w kategorii II, która podwyższa standard portu i minimalizuje liczbę przekierowanych lotów. Nagrodę odebrał Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Warszawa/Modlin.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie Wigilii Gospodarczej 2014, oficjalnego przedświątecznego spotkania przedstawicieli branży energetycznej, górniczej, informatycznej, budowlanej, transportowej i gospodarki morskiej, z przedstawicielami rządu i samorządów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Od maja 2014 r. Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce (i drugim po Lotnisku Chopina), posiadającym system ILS w zaawansowanej II kategorii.
Odkąd udało nam się podwyższyć poziom systemu ILS do kategorii II, odsetek lotów przekierowanych z powodu mgły zmalał do poziomu ok. 0,4% przy ponad 10,3 tys. operacji wykonanych w tym roku bez zakłóceń – mówi Marcin Danił, wiceprezes portu.
System ILS w kat. II umożliwia bezpieczne lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności, przy podstawie chmur nie mniejszej niż 30 m nad droga startową, oraz widzialności wzdłuż pasa min. 300 m.
Lotnisko Warszawa/Modlin w 2014 roku odnotowuje stały wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Od początku roku z portu skorzystało już ponad 1,5 mln pasażerów. W całym 2014 r. lotnisko planuje przyjąć ok. 1,7 mln podróżnych w ruchu regularnym.

PC095507

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Zdjęcie: Lotnisko Modlin

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne