DGRSZ: Kontrakt na JASSM podpisany

„Nigdy w historii nie dysponowaliśmy tak nowoczesną bronią jak ta, którą pozyskamy w wyniku tej umowy”, powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas uroczystości w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego. W obecności wicepremiera oraz innych ważnych osób umowę na dostawę pocisków dalekiego zasięgu AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile) do myśliwców F-16 podpisał szef Inspektoratu Uzbrojenia, gen. bryg. Sławomir Szczepaniak.zdjęcie – Kontrakt na JASSM podpisanyKontrakt na JASSM podpisany autor: Robert Siemaszko
Na mocy kontraktu pozyskamy uzbrojenie oraz nowe oprogramowanie samolotów. Pierwsze pociski trafią do Sił Powietrznych w 2016 roku w ramach programu „Polskie kły”, co w znaczny sposób zwiększy możliwości bojowe F-16.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek, ambasador USA w Polsce Stephen Mull, szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Gocuł oraz Dowódca Generalny RSZ gen. broni pil. Lech Majewski i Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

4_4

Źródło: DGRSZ
Autor: por. Grzegorz Jasianek
Zdjęcie: Piotr Łysakowski