Raytheon otrzymał kontrakt na dostawę systemu dowodzenia i kierowania dla zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Kataru

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych przyznały firmie Raytheon (NYSE: RTN) kontrakt wart 75,6 mln dolarów dotyczący zaprojektowania i wdrożenia Centrum Kierowania Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (Air and Missile Defense Operations Center – ADOC) dla Kataru w ramach programu Foreign Military Sales. Centrum to będzie pierwszą jednostką tego typu w regionie. Umowa jest częścią programu modernizacji i dofinansowania sił zbrojnych ogłoszonego przez Katar w marcu tego roku.

Centrum ADOC zapewni Katarowi zaawansowane możliwości w zakresie zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w tym integrację amerykańskich systemów, takich jak Patriot, Radar Wczesnego Ostrzegania (Early Warning Radar) oraz THAAD z europejskimi systemami obrony powietrznej i radarami. ADOC zostanie również zintegrowane z Centrum Operacji Powietrznych (Air Operations Center – AOC) Kataru, również dostarczonym przez firmę Raytheon.

– Kontrakt ten podkreśla nasze możliwości w zakresie integracji oraz szerokie doświadczenie w dziedzinie zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – powiedział Dave Gulla, wiceprezes ds. globalnych zintegrowanych środków wykrywania w firmie Raytheon Integrated Defense Systems – Centrum ADOC będzie wyposażone w najnowsze rozwiązania w zakresie dowodzenia ikierowania, ochrony przed cyber-atakami oraz bezpieczeństwa informacji. Działania te zostaną podjęte we współpracy z Siłami Powietrznymi Kataru, co ma za zadanie wzmocnić bezpieczeństwo w regionie i spełnić wszystkie wymagania stawiane przez to państwo.

raytheon

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon