Ponad 3,5 mln pasażerów krakowskiego lotniska w 2014 r.

W listopadzie w Kraków Airport obsłużono 277 216 pasażerów, o 4% więcej niż rok temu. Jest to najlepszy listopadowy wynik w historii lotniska.

Rekordowy jest także ruch od początku roku. Od stycznia do końca listopada na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 3 548 962 pasażerów.

Zgodnie z naszymi prognozami wzrost ruchu w skali roku utrzymuje się poziomie 5 procent. Na pewno zakończymy rok nowym rekordem – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. W listopadzie przekroczyliśmy już 3,5 mln pasażerów, rok temu udało się to w połowie grudnia.

W listopadzie największe wzrosty liczby pasażerów odnotowano u przewoźników rozkładowych: Ryanair (+12 tys.), Norwegian (+5 tys.), Lufthansa (+3 tys.).

Najpopularniejszymi krajami, z/do których podróżują pasażerowie są nadal (tak jak w listopadzie 2013) Wielka Brytania oraz Niemcy. Mimo wzrostu liczby osób korzystających z połączeń krajowych, ruch wewnątrz kraju spadł z trzeciego na czwarte miejsce. W listopadzie tego roku na trzecie miejsce przesunął się ruch do/z Norwegii, który zanotował aż 18% wzrost w porównaniu do wyniku sprzed roku.

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków