Szybki news: Air China wybiera firmę Thales

Linie lotnicze Air China zastosują rozwiązanie do komunikacji satelitarnej Thales TopFlight SATCOM w swoich 27 samolotach B737. Zamówienie ma zostać zrealizowane w latach 2015-2016. Thales TopFlight SATCOM to system komunikacji satelitarnej najnowszej generacji, oferujący usługi transmisji głosu i danych zarówno w kabinie pilotów, jak i w przedziałach pasażerskich. Był to pierwszy system ARINC 781 SATCOM certyfikowany do użytku w boeingach i pozostaje najlżejszym i najbardziej niezawodnym systemem komunikacji satelitarnej SBB na rynku komercyjnego transportu powietrznego.
W konfiguracji dla B737 system oferuje dwa kanały głosowe i jeden kanał danych, umożliwiając komunikację ACARS i FANS1. Można również skonfigurować go tak, aby zapewniał usługi Swiftbroadband (SBB) w kabinie pilotów, co oznacza, że również w przyszłości będzie mógł spełnić rosnące wymagania branżowe w zakresie transmisji danych.
„Nasz wybór jest podyktowany niezawodnością produktu i jakością obsługi klienta, jaki zapewnia Thales”, powiedział przedstawiciel Air China.

Źródło / Autor: Thales