Kategorie
News Polska

MON: Wojsko w Biegu Niepodległości

11 listopada w Warszawie odbędzie się XXVI Bieg Niepodległości. Wśród uczestników znajdzie się reprezentacja Wojska Polskiego, złożona z żołnierzy i pracowników wojska.
Na czele reprezentacji pobiegnie podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki. W biegu wystartują także szeregowy Iwona Lewandowska, plutonowy Michał Kaczmarek, starszy szeregowy Henryk Szost, kapral Piotr Małachowski oraz szeregowy Mariusz Giżyński.

Po raz pierwszy Bieg Niepodległości patronatem honorowym objął Minister Obrony Narodowej. Bieg odbywa się na dystansie 10 kilometrów warszawskimi ulicami: al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Stawki, ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej i z powrotem tą samą trasą. Start przewidziano na godzinę 11.11.

W tym roku po raz pierwszy w biegu wezmą udział żołnierze realizujący zadania w Republice Środkowoafrykańskiej w ramach Operacji Wojskowej Unii Europejskiej (EUFOR RCA). Afrykańska edycja biegu odbędzie się w Bangui – stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. W bazie sił EUFOR RCA – Camp UCATEX, oprócz polskich żołnierzy w biegu wystartują również ich koledzy z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Serbii i Włoch.

flaga-bieg

Źródło: www.mon.gov.pl

Grafika: MON

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat