Kategorie
Statystyki lotnisk

Wrocław: Październik wciąż na plusie!

W październiku wrocławskie lotnisko obsłużyło o 10% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największe wzrosty zanotowano w segmencie lotów czarterowych oraz krajowych.

W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Wrocław wybrało 187 tys. pasażerów. To aż o 17 tys. podróżnych więcej niż przed rokiem, co oznacza wzrost na poziomie 10%. Najlepsze wyniki zanotowano w segmencie lotów czarterowych, gdzie przybyło ponad 47% podróżnych w porównaniu do października 2013 r. Znakomitym wynikiem może się pochwalić segment lotów krajowych – wzrost na poziomie niemal 38% w odniesieniu do analogicznego miesiąca 2013 roku. W przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych przybyło ponad 12% pasażerów.
– Zakończenie sezonu letniego pokazało, że wrocławskie lotnisko wyróżnia się stabilnym rozwojem oraz doskonałymi wynikami – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – Wpływ na to ma rozbudowana siatka lotów oraz oferta dopasowana do potrzeb naszych pasażerów.
Wiosną linie lotnicze Ryanair wprowadziły rejsy do Warszawy-Modlina, które są chętnie wybierane przez osoby często podróżujące do stolicy. Sukces tego połączenia mocno przyczynił się do aktualnego wyniku segmentu lotów krajowych oraz utrzymania kierunku w sezonie zimowym. Co więcej, Ryanair uruchomił dodatkowy poranny lot do stolicy.
Popyt na czartery z kolei wynika z atrakcyjnej oferty tour operatorów, w tym, szczególnie kierunków greckich, połączeń z ośrodkami w Turcji oraz żelaznej oferty lotów na Wyspy Kanaryjskie i do Egiptu. Dwa ostatnie obecne są również w siatce zimowej, a dodatkową nowość stanowi możliwość lotu do Werony, gdzie miłośnicy narciarstwa mogą korzystać z uroków włoskich Dolomitów.

LG06964_www

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Zdjęcie: Lotnisko Wrocław

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat