Gdańsk: O krok przed trzema milionami!

Port Lotniczy Gdańsk obsłużył w październiku 2014 roku 287,6 tys. pasażerów, czyli o 15% więcej w stosunku do października ubiegłego roku.
Po dziesięciu miesiącach bieżącego roku suma obsłużonych w Gdańsku pasażerów wynosi już 2,823 mln., co oznacza ponad 15% wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.
„Z początkiem każdego nowego miesiąca zabieramy się do podsumowania liczby pasażerów, którzy zostali obsłużeni na naszym lotnisku. Od dzisiaj tego typu analiz dokonujemy codziennie, gdyż z dnia na dzień wzrastająca liczba pasażerów zbliża nas wielkimi krokami do magicznej liczby trzech milionów. Jeszcze w listopadzie Port Lotniczy Gdańsk po raz pierwszy w swojej historii przekroczy próg kolejnego, trzeciego już miliona pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku. O wyjątkowości tej liczby świadczy fakt, że Gdańsk stanie się drugim w Polsce regionalnym lotniskiem, którego roczny wolumen pasażerów przekracza trzy miliony.”– powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Berlina (Air Berlin)
Amsterdamu, Helsinek, Krakowa, Lublina, Wrocławia (Eurolot)
Warszawy (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Modlina, Leeds Bradford, Londyn Stansted, Manchesteru, Oslo Rygge (Ryanair)
Kopenhagi, Oslo (SAS)
Alesund, Barcelony, Bergen, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Frankfurtu-Hahn, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga-Lubeki, Haugesund, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, na Maltę, Molde, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).
W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do: Hurghady, Sharm al Sheik, Teneryfy, Fuerteventury i Werony.
Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk