Kategorie
Szybki news

Szybki news: Wizz Air ogłasza otwarcie 19. bazy w Bośni i Hercegowinie

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił rozwój bazy w Bośni i Hercegowinie. W czerwcu 2015 roku przewoźnik zamierza dodać jeden nowy samolot Airbus A320 w Tuzli, przekształcając tym samym tamtejsze lotnisko w 19. bazę Wizz Air. Od 26 czerwca 2015 roku będzie można z niej polecieć do Monachium Memmingen i Oslo Torp. Premierowymi trasami będą także Tuzla – Frankfurt Hahn oraz Tuzla – Sztokholm Skavsta, które ruszą 28 czerwca 2015 roku.
Teraz Wizz Air będzie oferował w sumie 9 tras do 5 różnych krajów z lotniska w Tuzli.
W Polsce Wizz Air lata obecnie z 7 lotnisk na 90 trasach, a od 2015 roku na 103 trasach.
Rozszerzanie oferty przewoźnika w tym regionie Bośni i Hercegowiny będzie stymulować dalszy rozwój rynku pracy w sektorze lotniczym i turystycznym. Dzięki niskim cenom Wizz Air teraz jeszcze większa liczba turystów będzie mogła odwiedzać tę część Półwyspu Bałkańskiego. Bilety na loty na nowych trasach są już w sprzedaży, dostępne na wizzair.com w cenach od 92,55 PLN**.
György Abrán, Dyrektor ds. Sprzedaży w Wizz Air powiedział: „To kolejny ważny moment w rozwoju linii lotniczych Wizz Air w Bośni i Hercegowinie. Działania operacyjne z lotniska w Tuzli rozpoczęliśmy w maju 2013 roku i do dzisiaj z tego portu obsłużyliśmy ponad 180 tys. pasażerów. Nowa baza oznacza nowe miejsca pracy zarówno w Wizz Air jak i u naszych lokalnych partnerów biznesowych. Bośnia i Hercegowina stała się 11. krajem, w którym zdecydowaliśmy się na otwarcie bazy operacyjnej. Dążymy do tego, by stać się linią najchętniej wybieraną przez bośniackich konsumentów i turystów”.

wizz baza
Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat