Finnair w nowych jubileuszowych barwach Marimekko

Współpraca w dziedzinie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem wkracza w kolejny etap – kadłub Airbusa 330 zostanie ozdobiony legendarnym kwiatowym wzorem Unikko („maki”) w nowej niebieskiej kolorystyce.
Pod koniec 2014 samolot zacznie latać z Helsinek na trasach długodystansowych, dołączając do siostrzanej maszyny, ozdobionej wzorem Unikko w innej gamie kolorystycznej w 2012.
“W tym roku na całym świecie świętowaliśmy pięćdziesięciolecie naszego sztandarowego wzoru Unikko, przypominając ludziom o odwadze i wierze w siebie, które towarzyszyły jego powstaniu. Jesteśmy zadowoleni, że możemy kontynuować obchody i współpracę w dziedzinie wzornictwa wraz z Finnairem, uświetniając je nowym jubileuszowym wzorem Unikko, który wzniesie się w przestworza na kadłubie Airbusa 330, i będzie cieszyć oczy ludzi na całym świecie,” mówi Tiina Alahuhta-Kasko, dyrektor operacyjny Marimekko. „Z okazji obchodów jubileuszowych i w ramach kontynuacji naszego partnerstwa z Finnairem, wzór Unikko wzbogacono o nową niebieską kolorystykę, zainspirowaną tysiącami jezior Finlandii oraz piękną dziewiczą fińską naturą” dodaje.
Jesteśmy szczęśliwi, że rozwijamy nasze partnerstwo z Marimekko, słynną fińską firmą projektową, która podziela nasze wartości i wizje,” deklaruje prezes Finnaira Pekka Vauramo. „Obydwa nasze samoloty udekorowane wzorami Unikko to latające „sztandary” fińskiego know-how, pozytywnego nastawienia i kreatywności. Podchodząc do lądowania będą dumnie prezentować wzornictwo symbolizujące nasze wartości, w wielkich azjatyckich miastach, gdzie obydwie firmy widzą dla siebie przyszłość” dodaje Vauramo.
Współpraca w zakresie wzornictwa pomiędzy Marimekko i Finnairem rozpoczęła się w 2012 roku, a tkaniny i zastawa zaprojektowana przez Marimekko zaczęły być wykorzystywane we wszystkich samolotach Finnaira w 2013 roku. Kolekcja ta została zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby estetyczne klientów Finnaira przez projektanta Sami Ruotsalainena, z wykorzystaniem oryginalnych wzorów Marimekko stworzonych przez Maiję Isolę. Stosując w kolekcji niebieskie, zielone i szare kolory połączone z klasycznymi nadrukami, projektant chciał oddać ducha fińskiej natury, a także nawiązać do krajobrazu widzianego z samolotu szybującego wysoko ponad ziemią.

A330-Anniversary-Unikko2_sm

Źródło / Autor: Finnair

Zdjęcie: Finnair