Kategorie
News Świat

Thales dostarczy katarskimi siłom zbrojnym system komunikacji satelitarnej

Thales podpisał kontrakt na dostarczenie katarskim siłom zbrojnym wojskowego systemu komunikacji satelitarnej.
Segment naziemny dostarczony przez Thales umożliwi wojskom lądowym i morskim Kataru komunikację dalekiego zasięgu w celu zwiększenia bezpieczeństwa narodowego i ochrony najważniejszych interesów kraju. Systemy komunikacji satelitarnej stanowią ważną część zdolności sił zbrojnych do przesyłania sygnałów i danych na obszarze działań. Wojskowa sieć satelitarna uzupełnia istniejące systemy komunikacji radiowej. W rezultacie Thales dostarczy systemy niezbędne do nadawania i odbierania sygnałów za pośrednictwem satelitów oraz do przetwarzania danych na ziemi.
Rozwiązanie oparto na opracowanej przez Thales technologii System 21, która zapewnia bezpieczną i szybką transmisję danych. System został sprawdzony i zastosowany w kilku krajach NATO. Centrum operacji sieciowych, również dostarczone przez Thales, będzie używane do planowania i zarządzania całym systemem, którego operatorem będą katarskie siły zbrojne.
Rozwiązanie będzie zgodne z innymi systemami komunikacyjnymi w służbie Kataru, m.in. z wojskowymi radiotelefonami i sieciami stacjonarnymi. Rozwiązanie zostanie dostarczone „pod klucz”, a łączone zespoły zagwarantują transfer umiejętności od firmy Thales do klienta.
Potwierdzeniem kompetencji firmy w tym sektorze jest pełnienie kluczowej roli w kilku dobrze znanych programach:
– główny wykonawca odpowiedzialny za wdrożenie naziemnego segmentu francuskiego systemu Syracuse III,
– zarządzanie i monitorowanie łączy satelitarnych dla sił NATO w Afganistanie (ISAF*),
– produkcja terminali satelitarnych zapewniających bezpieczną komunikację o wysokiej przepustowości dla firmy Yahsat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najnowszy kontrakt umacnia firmę Thales na pozycji globalnego lidera w dziedzinie wojskowych systemów komunikacji satelitarnej.
* ISAF: International Security Assistance Force

Thales_Katar

Źródło / Autor: Thales

Zdjęcie: Thales

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat