Thales dostarczy katarskimi siłom zbrojnym system komunikacji satelitarnej

Thales podpisał kontrakt na dostarczenie katarskim siłom zbrojnym wojskowego systemu komunikacji satelitarnej.
Segment naziemny dostarczony przez Thales umożliwi wojskom lądowym i morskim Kataru komunikację dalekiego zasięgu w celu zwiększenia bezpieczeństwa narodowego i ochrony najważniejszych interesów kraju. Systemy komunikacji satelitarnej stanowią ważną część zdolności sił zbrojnych do przesyłania sygnałów i danych na obszarze działań. Wojskowa sieć satelitarna uzupełnia istniejące systemy komunikacji radiowej. W rezultacie Thales dostarczy systemy niezbędne do nadawania i odbierania sygnałów za pośrednictwem satelitów oraz do przetwarzania danych na ziemi.
Rozwiązanie oparto na opracowanej przez Thales technologii System 21, która zapewnia bezpieczną i szybką transmisję danych. System został sprawdzony i zastosowany w kilku krajach NATO. Centrum operacji sieciowych, również dostarczone przez Thales, będzie używane do planowania i zarządzania całym systemem, którego operatorem będą katarskie siły zbrojne.
Rozwiązanie będzie zgodne z innymi systemami komunikacyjnymi w służbie Kataru, m.in. z wojskowymi radiotelefonami i sieciami stacjonarnymi. Rozwiązanie zostanie dostarczone „pod klucz”, a łączone zespoły zagwarantują transfer umiejętności od firmy Thales do klienta.
Potwierdzeniem kompetencji firmy w tym sektorze jest pełnienie kluczowej roli w kilku dobrze znanych programach:
– główny wykonawca odpowiedzialny za wdrożenie naziemnego segmentu francuskiego systemu Syracuse III,
– zarządzanie i monitorowanie łączy satelitarnych dla sił NATO w Afganistanie (ISAF*),
– produkcja terminali satelitarnych zapewniających bezpieczną komunikację o wysokiej przepustowości dla firmy Yahsat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najnowszy kontrakt umacnia firmę Thales na pozycji globalnego lidera w dziedzinie wojskowych systemów komunikacji satelitarnej.
* ISAF: International Security Assistance Force

Thales_Katar

Źródło / Autor: Thales

Zdjęcie: Thales