260 kierunków w zimowym rozkładzie Lufthansa Group

Przewoźnicy Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa i SWISS – ponownie zaoferują pasażerom elastyczną i dogodną siatkę połączeń w nadchodzącym zimowym rozkładzie połączeń 2014/2015, z liczbą 18 900 rejsów tygodniowo. Tej zimy przewoźnicy Lufthansa Group połączą 260 miast w 100 krajach na 4 kontynentach poprzez swoje porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli. Maszyny polecą również do wielu destynacji docelowych. Około 20 500 połączeń typu code-share tygodniowo znacznie poszerza ofertę Grupy. Zimowy rozkład będzie obowiązywać od 26 października 2014 do 28 marca 2015 roku.

Dzięki wykorzystaniu większych maszyn, oferowanie pasażero-kilometrów w ramach Grupy wzrośnie o 2,9 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Jednocześnie, liczba połączeń w nowym rozkładzie spadnie o 2,9 procent. Maszyny Lufthansa Group startują na całym świecie średnio co 32 sekundy. Indywidualne siatki połączeń przewoźników uzupełniają się wzajemnie. Prawie wszystkie kierunki są połączone z portami przesiadkowymi Lufthansa Group. Pasażerowie mają możliwość rezerwacji podróży na trasach z wygodnymi i punktualnymi przesiadkami. 49 procent spośród prawie 105 milionów pasażerów rocznie może teraz zarezerwować bilety na połączenia przez porty przesiadkowe Grupy. 19 lotnisk europejskich jest obsługiwanych przez wszystkich przewoźników Lufthansa Group.

Kluczowe wiadomości od pięciu przewoźników Lufthansa Group:

Lufthansa
Tej zimy Lufthansa rozszerza swoją siatkę połączeń o nowe atrakcyjne kierunki
w cieplejsze rejony. Po 15-letniej przerwie, Lufthansa ponownie uruchamia rejsy do Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Od 26 października maszyny Lufthansy odlecą tam
z Monachium w każdą niedzielę, a podczas wakacji szkolnych także w każdą sobotę. Nowe jest także połączenie z Monachium do chorwackiego Splitu oraz hiszpańskiej Walencji. Od 2 października, Lufthansa łączy również Frankfurt z Marakeszem. Do miasta o bogatej kulturze, położonego u stóp pasma górskiego Atlas w Maroko, można dostać się w zaledwie 4 godziny na pokładzie komfortowego Airbusa A320 w każdy czwartek i niedzielę. Kolejnym dodatkowym kierunkiem z Monachium jest także Miami na Florydzie, słonecznym stanie USA, dokąd można polecieć codziennie. Również do Delhi w Indiach będzie się można dostać dzięki codziennemu rejsowi z Frankfurtu obsługiwanemu Airbusem A380. Połączenie Frankfurt-Luanda do stolicy Angoli będzie rozszerzone o trzeci rejs tygodniowo. Od 15 grudnia, Lufthansa i Deutsche Bahn rozszerzą swoją współpracę w ramach AiRail o szybkie połączenia pociągami ICE
z lotniska we Frankfurcie do Karlsruhe i Kassel.

SWISS
W zimowym rozkładzie połączeń 2014/2015, SWISS dostosował swoją ofertę do oczekiwań pasażerów. Oprócz sezonowych redukcji niektórych rejsów, SWISS zwiększy liczbę oferowanych miejsc na popularnych kierunkach turystycznych. Trasa międzykontynentalna pomiędzy Zurychem i Miami zostanie wzmocniona o cztery połączenia w tygodniu (łącznie 14 tygodniowo). Trasa do São Paolo, największego miasta w Brazylii, również będzie obsługiwana częściej – dodano trzy rejsy tygodniowo (łącznie 10 tygodniowo). Nowy rozkład połączeń wzbogacił się ponownie o codzienne połączenie do Los Angeles. SWISS kontynuuje także wiele połączeń z Genewy, w tym rejsy do Kopenhagi, Rzymu, Lizbony i Prisztiny.

Austrian Airlines
Tej zimy Austrian Airlines zaoferuje pasażerom bogatą siatkę prawie 100 miast w 56 krajach na całym świecie. Po sukcesie połączenia do Newark (USA) w lipcu, przewoźnik zwiększy liczbę oferowanych miejsc na tej trasie z pięciu do sześciu połączeń tygodniowo od kwietnia 2015 oraz do jednego dziennie od czerwca przyszłego roku. Od czerwca 2015, Austrian Airlines będzie latać codziennie do wszystkich północno-amerykańskich miast ze swojej siatki połączeń. W wyniku bardzo dużego zapotrzebowania, Austrian Airlines zwiększy także częstotliwość połączeń z i do Kiszyniowa, z siedmiu do nawet dziesięciu połączeń tygodniowo w przyszłości.

Brussels Airlines
Największy belgijski przewoźnik dodaje nowy kierunek do swojego zimowego rozkładu oraz usprawnia wiele połączeń oferując dodatkowe połączenia: do stolicy Łotwy Rygi będzie teraz można dostać się sześć razy w tygodniu z Brukseli. Ryga jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i biznesowych w rejonie Bałtyku. Łotwa będzie także sprawować Prezydencję Rady Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2015 roku.
Brussels Airlines zwiększy także oferowaną liczbę miejsc poprzez dodatkowe połączenia
z Brukseli do: Tel Awiwu, Madrytu, Marakeszu, Budapesztu, Genewy, Wilna, Hanoweru i Bolonii. Więcej miejsc będzie także na trasach do Afryki: Douali, Yaoundé, Nairobi, Kigali, Bujumbury oraz Luandy.

Germanwings
Germanwings poleci tej zimy do 84 miast z Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Kolonii/Bonn i Stuttgartu. Przewoźnik skupia się głównie na wzroście liczby oferowanych miejsc w Düsseldorfie, gdzie przejmuje coraz więcej tras od Lufthansy. Nowe, częste połączenia z rejonu reńskiej metropolii do Berlina (57 połączeń w tygodniu), London-Heathrow (33 w tygodniu) oraz Zurychu (24 w tygodniu). Nowościami z Düsseldorfu są również rejsy do Malagi (2 tygodniowo), Neapolu (3 tygodniowo), Nicei
(2 tygodniowo), Moskwy (7 tygodniowo) oraz Rzymu (5 tygodniowo). Transfer połączeń Lufthansy do Germanwings zakończy się 8 stycznia 2015 roku. Germanwings wprowadza także zupełnie nową trasę – Düsseldorf-Istambuł, dokąd będzie latać dwa razy
w tygodniu. Również oferta z lotniska Berlin-Tegel została rozszerzona o połączenie do Tel Awiwu dwa razy w tygodniu. W zimowym rozkładzie będzie można również raz w tygodniu dostać się z Kolonii/Bonn do cypryjskiego portu w Larnace.

140628_1500-747_0001

Źródło / Autor: Lufthansa Group

Zdjęcie: Lufthansa Group