Modlin: baza Ryanaira już za 30 dni

Równo za miesiąc, 23 października na Lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna Ryanair z 2 samolotami. Również w październiku w życie wejdzie zimowy rozkład połączeń z nowymi trasami: Wyspami Kanaryjskimi i Madrytem, i z większą częstotliwością połączeń krajowych: do Gdańska i do Wrocławia. Z tej okazji już dzisiaj, port lotniczy razem z Ryanairem rozpoczynają uroczyste odliczanie.

W terminalu pasażerskim pojawiła się duża tablica , na której każdego dnia będzie widoczna liczba dni pozostałych do uruchomienia bazy. Utworzenie bazy na Lotnisku Warszawa/Modlin daje nowe możliwości rozwoju. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, co dla portu oznacza większą liczbę rejsowych samolotów, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury – mówi Prezes Spółki zarządzającej lotniskiem, Piotr Okienczyc.

Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie uruchomienia bazy będą w niej stacjonowały 2 samoloty, z czasem liczba maszyn może się zwiększać. Dzięki utworzeniu bazy zmianie ulegną godziny operacyjne lotniska – samoloty wcześniej będą wylatywać i później wracać na lotnisko, a co najważniejsze zwiększy się dzienna liczba wykonywanych lotów. Również dzięki powstaniu bazy począwszy od sezonu letniego przewoźnik wprowadza 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

Od 28 października krajowe loty do Gdańska i Wrocławia będą odbywały się 2 razy dziennie.

Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych: do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska. Dodatkowo pasażerowie z Wrocławia oraz Gdańska będą mogli skorzystać z kierunków, których nie mają w ofercie swoich lotnisk np. z bardzo atrakcyjnych Wysp Kanaryjskich. Poza tym możemy się pochwalić, że jako jedyne lotnisko w Polsce Modlin oferuje pasażerom Ryanaira tzw. Fast Track czyli możliwość szybkiego, bezkolejkowego przejścia kontroli bezpieczeństwa i odprawy, co już po kilku tygodniach funkcjonowania jest znakomicie oceniane przez podróżujących – podsumowuje Prezes, Piotr Okienczyc.

Dzisiaj Ryanair ogłosił wielką obniżkę cen biletów do Gdańska i Wrocławia.
W październiku, listopadzie i grudniu będzie można polecieć do tych miast za 39 zł. Bilety w tej cenie będą dostępne w systemie rezerwacyjnym do północy 29 września (poniedziałek).

Zima 2014/2015

2 stacjonujące samoloty w bazie,
4 nowe kierunki na zimę: Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa, Madryt,
Trasy krajowe do WRO i GDN 2 x dziennie (rano i wieczorem),
wzrost liczby lotów z 174 do 276 tygodniowo,
ok. 2 mln pasażerów rocznie (estymacja na podstawie rozkładu lotów na zimę 2014/15).

Częstotliwość nowych połączeń od końca października 2014 r.:

Fuerteventura – 1 x tygodniowo.
Gdańsk – 2 x dziennie.
Gran Canaria – 1 x tygodniowo.
Madryt – 4 x tygodniowo.
Shannon – 2 x tygodniowo.
Teneryfa – 2 x tygodniowo.
Wrocław – 2 x dziennie.

Nowości LATO 2015 r.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Ryanair ogłosił nowy kształt letniej siatki połączeń z dwiema nowymi trasami: do Aten oraz do Lizbony, które są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika: www.ryanair.com.

32 połączenia
153 loty tygodniowo (wzrost o 28%)
2,5 mln pasażerów rocznie

Ateny – 1 x dziennie
Lizbona – 2 x w tygodniu
Fuerteventura – 1 x w tygodniu
Glasgow – 3 x w tygodniu
Gran Canaria – 1 x w tygodniu
Madryt – 5 x w tygodniu
Teneryfa – 2 x w tygodniu

Wzrost częstotliwości połączeń Lato 2015 r.:

Alicante z 2 do 3 w tygodniu
Barcelona z 3 do 5 w tygodniu
Bruksela z 1 do 2 dziennie
Eindhoven z 3 do 4 w tygodniu
Gdańsk z 1 do 2 dziennie
Mediolan z 4 do 7 w tygodniu
Oslo z 6 do 7 w tygodniu
Paryż z 3 do 7 w tygodniu
Rzym z 6 do 7 w tygodniu
Wrocław z 1 do 2 dziennie

_DSC9100

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin
Zdjęcie: Lotnisko Modlin