Grupa Lufthansa zamówiła 10 samolotów A320neo dla Eurowings

Rada nadzorcza Grupy Lufthansa zatwierdziła zakup dziesięciu samolotów A320ceo dla spółki zależnej Eurowings. Nowe samoloty staną się fundamentem nowego niskokosztowego modelu biznesowego ogłoszonego przez Grupę Lufthansa w lipcu 2014 roku, zgodnie z którym linie Eurowings będą obsługiwać bezpośrednie połączenia w Europie.

Grupa Lufthansa to największy operator samolotów Airbus wśród grup lotniczych – posiada ponad 400 takich maszyn. Jest ona również największym klientem firmy Airbus wśród linii lotniczych – dotychczas zakupiła ponad 580 samolotów Airbus, wliczając ogłoszone dziś zamówienie. Grupa Lufthansa dysponuje obecnie jedną z największych flot samolotów z rodziny A320 na świecie, liczącą prawie 300 samolotów. Linie Eurowings korzystały już z samolotów Airbus A319 w latach 90 i na początku kolejnej dekady.

Rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie. Dotychczas zamówiono już prawie 11 000 samolotów tego typu, z czego ponad 6 200 dostarczono użytkownikom. Dzięki najszerszej kabinie w tej kategorii samolotów wszystkie modele wchodzące w skład rodziny A320 oferują najwyższy komfort w branży we wszystkich klasach oraz fotele o szerokości 18 cali w standardzie w klasie ekonomicznej. Najnowszy członek rodziny A320, A320neo, wyposażony jest w silniki nowej generacji oraz Sharklety (nowe, duże zakończenia skrzydeł), które razem pozwalają uzyskać 15-procentową oszczędność paliwa. Pod koniec sierpnia tego roku firma Airbus miała potwierdzone zamówienia na ponad 3 250 samolotów A320neo od 60 klientów, co przekłada się na 60-procentowy udział rynkowy w tej kategorii samolotów.

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus