Wizz Air przewiózł 15 milionów pasażerów w ciągu 12 miesięc

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz pierwszy w historii działalności przewiozła 15 milionów pasażerów w ciągu 12 miesięcy. Wynik ten oznacza 17 procentowy wzrost rok do roku. Jednocześnie w tym czasie linia odnotowała średnie obłożenie miejsc w samolotach na poziomie 86 procent.
Wizz Air cieszy się także z wyróżnienia „Best Operational Excellence Award – Europe” (Nagroda Operacyjna Doskonałość – Europa) od firmy Airbus, nagradzającej doskonałe wyniki operacyjne przewoźnika w latach 2012 i 2013.
John Stephenson, wiceprezes Wizz Air powiedział: „Przewiezienie 15 milionów pasażerów w ciągu 12 miesięcy potwierdza wysokie zapotrzebowanie na podróżowanie w niskich cenach do 35 krajów, dostępnych w ofercie Wizz Air. Mamy nadzieję gościć jeszcze większą liczbę pasażerów na jednej z naszych 341 tras do 102 miast, szczególnie iż flota Wizz Air do końca 2014 roku powiększy się do 54 samolotów Airbus A320. Udostępniając szeroką ofertę dodatkowych usług i produktów, chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którzy poszukują wyjątkowych doświadczeń w podróży”.

wizz-12-milion

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air