Wrocław: Najlepszy miesiąc w historii!

Lipiec 2014 roku przyniósł wrocławskiemu lotnisku historyczny sukces. Port obsłużył prawie 240 tysięcy podróżnych – to więcej niż w rekordowym do tej pory lipcu 2012 roku. Najlepszy wynik w historii to efekt ponad 50% wzrostu w sektorze połączeń krajowych i rozwoju ruchu czarterowego ze stolicy Dolnego Śląska.

Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław to 239,8 tysięcy obsłużonych pasażerów i 2 457 wykonanych operacji lotniczych. To z kolei oznacza więcej podróżnych niż w dotychczas rekordowym lipcu 2012 roku, wyjątkowym czasie turnieju UEFA EURO. Różnica wyniosła 736 osób. W lipcu 2014 roku obsłużono o ponad 16 tysięcy więcej pasażerów niż
w analogicznym okresie roku ubiegłego, co przekłada się na wzrost na poziomie 7,3%. Wreszcie – w minionym miesiącu obsłużono prawie 30 tysięcy więcej podróżnych niż w całym 2000 roku.
– Historyczny sukces w największej mierze zawdzięczamy intensywnemu rozwojowi połączeń krajowych i czarterowych. Ogromna grupa pasażerów skorzystała też z oferty międzynarodowych połączeń sieciowych, zatem lotów do Monachium, Frankfurtu czy Zurychu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Renesans krajówek
Wrocław ma połączenia z Gdańskiem, Warszawą, Modlinem i Lublinem. Dzięki tak rozbudowanej siatce w ubiegłym miesiącu na trasach krajowych przypływ pasażerów wyniósł aż 53% (w porównaniu do lipca 2013 roku). Do sukcesu w dużej mierze przyczyniło się wprowadzenie przez linie lotnicze Ryanair połączeń do Warszawy-Modlin i Gdańska.
– Znaczenie miała również stabilna sytuacja PLL LOT, który zapewnia rejsy do Warszawy, a także oferta połączeń do Gdańska i Lublina zaproponowana przez Eurolot – mówi Jarosław Sztucki. – Z tych połączeń korzystają zarówno osoby podróżujące w interesach, jak i pasażerowie wybierający się w celach turystycznych.

Wakacje z biurem podróży
W lipcu 2014 wakacje z biurem podróży wybrało ponad 70 tysięcy Dolnoślązaków. To oznacza, że z oferty połączeń czarterowych z wylotem z Wrocławia skorzystało prawie 28% pasażerów więcej niż w lipcu 2013 r. Obecnie wrocławskie lotnisko proponuje 28 połączeń do gorących i egzotycznych miejscowości. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się typowo wypoczynkowe kierunki, jak Wyspy Kanaryjskie, tureckie kurorty, a absolutnym przebojem są Wyspy Greckie. W tym roku port lotniczy udostępnił aż 7 połączeń do Grecji, w tym nowość – malowniczy półwysep Peloponez.

Biznes nie ma wolnego
Stabilny rozwój wykazuje segment sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają głównie pasażerowie podróżujący w interesach. Z Wrocławia można polecieć do 7 europejskich metropolii, które są jednocześnie kluczowymi portami przesiadkowymi Europy: Brukseli, Düsseldorfu, Frankfurtu, Kopenhagi, Monachium, Paryża i Zurychu. W lipcu 2014 r. z oferty skorzystało 14,4% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ogromny wzrost zanotowała latająca do Frankfurtu i Monachium Lufthansa. Na pierwszej trasie wzrost wyniósł aż 228%, natomiast na drugiej – 90%.

Historyczny lipiec 2014 roku w porównaniu:

Więcej podróżnych niż w dotychczas rekordowym lipcu 2012 roku, wyjątkowym czasie turnieju UEFA EURO – o 736.
Więcej podróżnych niż w lipcu 2013 roku – o 16,3 tys., co przekłada się na wzrost na poziomie 7,3%.
Więcej podróżnych niż w całym 2000 roku – o prawie 30 tys.

lotnisko-wroclaw

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław