„Flight of dreams” – muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu

Utwór „Flight of dreams” skomponowany przez Piotra Jędrzejczyka, studenta II roku kompozycji w Akademii Muzycznej w Gdańsku, będzie od dzisiaj rozbrzmiewał podczas wszystkich rejsów Eurolotu. Nowa muzyka tzw. boardingowa (czyli odtwarzana w momentach, gdy pasażerowie wchodzą oraz opuszczają pokład samolotu) została wybrana w drodze konkursu zorganizowanego przez polskiego przewoźnika.

Stwórz Boarding Music na pokłady samolotów eurolot.com! – pod takim tytułem Eurolot zorganizował na początku tego roku konkurs skierowany do studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Spośród licznych zgłoszeń, do finału konkursu, który został ostatnio rozstrzygnięty, wybrano 5 utworów. Kompozycję laureata nagrał w profesjonalnym studio uznany pianista Maciej Gański i właśnie jego wykonanie będzie od dzisiaj odtwarzane na pokładach Bombardierów Q400 Eurolotu.

Jesteśmy pierwszą linią lotniczą w Polsce, która zorganizowała tego typu konkurs na muzykę boardingową. Jako nowoczesna i dynamiczna firma wspieramy młode talenty, aten konkurs był właśnie szansą dla muzyków. Nawiązaliśmy współpracę z Akademią Muzyczną w Gdańsku, która wsparła nas w realizacji pomysłu. Pragniemy, aby wybrana przez nas muzyka wprowadzała pasażerów w dobry nastrój podczas rejsów na pokładach Eurolotu – mówi Joanna Bielińska, Kierownik Personelu Pokładowego i Produktu Eurolot SA.

Inspiracją przy pisaniu utworu był sam program konkursu. Niemalże od razu po rozpoczęciu pracy nad kompozycją zrodziły się w mojej głowie główne pomysły utworu. Oczywistym zdawało się, że musi być on lekki, przyjemny dla ucha, lecz przy tym niezbyt monotonny. Chciałem za pomocą muzyki wnieść na pokłady samolotów pogodny nastrój i lekki powiew przygody – mówi Piotr Jędrzejczyk, autor nowej muzyki boardingowej Eurolotu.

Utwór „Flight of dreams” został wybrany przez przewoźnika m.in. dlatego, że wprowadza słuchacza
w relaksacyjny nastrój, jest melodyjny oraz ma pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pasażera w trakcie jego podróży.

Źródło / Autor: eurolot