US Army przyznaje Raytheonowi kontrakt o wartości 235,5 mln dol. na system Patriot

Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) otrzymała kontrakt o wartości 235,5 mln dol. na zestawy Radar Digital Processor (RDP) do modernizacji sprawdzonego w walce systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot w Stanach Zjednoczonych i w dwóch państwach partnerskich.

Kontrakt przyznany przez U.S. Army Aviation and Missile Command w Redstone Arsenal na Alasce zapewni wojsku znaczne korzyści poprzez:

a) zwiększenie możliwości – skuteczniejsze wykrywanie i identyfikowanie celów, ulepszony nadzór oraz obsługa pocisku PAC-3 MSE.
b) niezawodność – 40-procentowy wzrost ogólnej niezawodności radaru dzięki wydłużeniu średniego czasu między awariami (MTBF).
c) redukcję kosztów – zmniejszenie liczby elementów wymienianych na poziomie baterii z 759 do 56, co znacznie ogranicza ilość części zamiennych oraz koszty konserwacji w całym cyklu użytkowania systemu.

„Modernizacja RDP to kolejny przykład na to, jak rozwijamy technologię Patriot, aby uwzględnić ewoluujące zagrożenia — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon. — Każdy z 12 partnerów Patriot uczestniczy we wprowadzaniu tych udoskonaleń i finansowaniu ich w ramach programu międzynarodowych usług inżynierskich — Patriot International Engineering Services”.

Prace w ramach tego kontraktu będą wykonywane w Centrum Zintegrowanej Obrony Powietrznej firmy Raytheon w Andover w Massachusetts we współpracy z globalnym zespołem dostawców Patriot.

patriot

Źródło / Autor: Raytheon
Zdjęcie: Raytheon