Kategorie
Lotnictwo cywilne

LOT – Family check-in, czyli rodzina przodem!

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły na warszawskim lotnisku im. Chopina tak zwany Family check-in, czyli dedykowane stanowisko odprawy dla podróżujących z dziećmi. Na najmłodszych pasażerów LOT-u czekają specjalne ułatwienia i uśmiechnięty żuraw!
Stanowisko Family check-in zostało specjalnie oznaczone. By podróż zaczynała się wesoło i kolorowo, przy odprawie biletowo-bagażowej najmłodszych wita sympatyczny symbol LOT-u, czyli żuraw. Mali podróżnicy mogą też korzystać ze specjalnych schodków, które ułatwiają im zdobywanie pierwszych lotniczych doświadczeń i kontakt z personelem lotniska.
„W podróży naszym najmłodszym Pasażerom często towarzyszy stres i to nie tylko na pokładzie, ale przede wszystkim na lotnisku. Oddzielne stanowisko odprawy pozwala małym pasażerom poczuć się jak dorosły, samemu podać dokumenty, odebrać kartę pokładową i co najważniejsze bez kolejki i tłoku. Takie stanowisko w Warszawie posiada tylko LOT.” – mówi Michał Leman, Dyrektor Biura Produktu.
Stworzenie Family check-in to kolejny krok w podnoszeniu jakości usług przez LOT i rozszerzaniu oferty adresowanej do różnych grup pasażerów, w tym rodzin z dziećmi. Przewoźnik zapewnia najmłodszym m.in. atrakcyjne zniżki – niemowlęta i dzieci do drugiego roku życia podróżują aż o 90 procent taniej, a mali pasażerowie do 11 roku życia korzystają z 25-cio procentowej zniżki.
LOT również na pokładach samolotów ma w swojej ofercie szereg udogodnień dla podróżujących rodzin. Proponuje im specjalne menu, a maluchom kolorowanki. W rejsach dalekodystansowych przewoźnik proponuje na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner bezpłatny dostęp do indywidualnego systemu rozrywki, w którym znajduje się kanał filmów i muzyki dla dzieci. Udogodnieniem dla rodziców podczas długich rejsów jest możliwość zamontowania kołyski, w której spokojnie i wygodnie wypoczną ich dzieci.
Dodatkowo w serwisie Inspiracje na swojej stronie internetowej LOT prezentuje pomysły na letni wypoczynek dla całej rodziny. Można je znaleźć na: http://www.lot.com/inspiracje
Family check-in znajduje się na lotnisku im. Chopina w Warszawie przy stanowisku numer 221.

Źródło / Autor: LOT

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat