Rekordowy dzień w Katowice Airport

W tym tygodniu w Katowice Airport został podbity rekord liczby pasażerów obsłużonych jednego dnia. W poniedziałek 23 czerwca br. odprawiono 14 274 podróżnych, jednocześnie tego dnia statki powietrzne startowały i lądowały w Pyrzowicach 125 razy.
Prognozy wskazują na to, że w tym roku dzienny rekord może zostać kilkukrotnie pobity. Tegoroczna siatka połączeń czarterowych pyrzowickiego lotniska jest najbogatsza w historii i największa wśród wszystkich polskich portów regionalnych. Obejmuje 50 kierunków do piętnastu państw: Grecja (14 kierunków), Hiszpania (10 kierunków), Egipt (4 kierunki), Turcja (4 kierunki), Włochy (3 kierunki), Tunezja (3 kierunki), Portugalia (2 kierunki), Bułgaria
(2 kierunki), Cypr (2 kierunki) i po jednym do Czarnogóry, Izraela, Maroka, Chorwacji, Gruzji i Albanii. W ofercie wylotów znajduje się dziesięć nowości: Attyka, Itaka, Lefkada, Peloponez, Riwiera Olimpijska, Thassos, Costa Blanca, Czarnogóra, Dubrownik, Batumi, Saranda.
Na sezon zima 2014/2015 biura podróży oferują już dwa, nowe dalekodystansowe kierunki czarterowe z Katowice Airport – Gambie i Dominikanę. Pierwszy z wymienionych destynacji to propozycja biura podróży Rainbow Tours. Na wakacje do tego pięknego, afrykańskiego państwa będzie można polecieć na 8 lub 15 dni. Istnieje także możliwość połączenia wypoczynku stacjonarnego z tygodniową wyprawą objazdową. Wśród propozycji wycieczek jest nie tylko objazd po samej Gambii, ale także sąsiednim Senegalu i Gwinei Bissau oraz z przelotem, objazdem i zwiedzaniem najciekawszych miejsc w Ghanie i Togo. Druga z dalekodystansowych, zimowych propozycji z Katowice Airport to położona na Karaibach Dominikana. Kierunek oferowany jest przez biuro podróży Itaka w opcji 11 dniowej. Pierwszy rejs z Katowic do Gambii zaplanowano na piątek 7 listopada br., a na Dominikanę na niedzielę 30 listopada br.
Katowice Airport jako Centrum Czarterowe Polski Południowej jest liderem ruchu czarterowego wśród polskich portów regionalnych. W zeszłym roku z lotów czarterowych skorzystało  760 tys. podróżnych. Prognozy na bieżący rok zakładają, że wynik ten zostanie poprawiony i obsłużonych zostanie około 900 tys. pasażerów.
Źródło / Autor: Lotnisko Katowice

Zdjęcie: Lotnisko Katowice