Dreamliner LOT-u poleciał do Brazylii

Warszawa, 23 czerwca 2014 roku – Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT poleciał do Brazylii w ramach współpracy z portugalską linią Hi Fly. Wykonał już jeden z dwóch rejsów na zlecenie portugalskiego przewoźnika zaplanowanych w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.
Dreamliner LOT-u o numerze rejestracyjnym SP-LRF poleciał z portugalskimi kibicami na niedzielny mecz Portugalia – USA do Manaus. Następnie zawiezie kibiców na mecz Portugalia – Ghana w Brasilii, który odbędzie się 26 czerwca.
Pierwszy rejs odbył się w piątek 20 czerwca na trasie Lizbona – Manaus – Belém. Z powrotem do Lizbony samolot wyruszy w poniedziałek 23 czerwca. Drugi rejs odbędzie się we wtorek 24 czerwca. Wtedy Dreamliner obsłuży trasę Lizbona – Brasilia – Maceió. Powrót zaplanowano na piątek 27 czerwca. Wszystkie rejsy są realizowane w formule ACMI, to jest z załogą oraz personelem pokładowym LOT-u.
Współpraca w zakresie wynajmu samolotów, w szczególności Dreamlinerów, umożliwia zwiększenie efektywności wykorzystania floty i co za tym idzie konsekwentną poprawę wyników finansowych Spółki. LOT ma już bogate doświadczenie w wynajmowaniu Boeingów 787 na potrzeby innych przewoźników. Dreamlinery w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT cieszą się dużym uznaniem, dlatego między innymi od 1 lipca jeden z tych samolotów będzie również wykonywał rejsy dla przewoźnika z Finlandii.
Źródło / Autor: LOT