4You Airlines – nowy przewoźnik bazowy w Katowice Airport

Do Katowice Airport przyleciały trzy Airbusy A320 nowej, polskiej, czarterowej linii lotniczej 4YouAirlines, która powstała z inicjatywy krajowych przedsiębiorców, głównie związanych z Biurem Podróży Alfa Star SA.

Airbusy A320 4You to samoloty w konfiguracji 180-miejscowej, wyleasingowane od ukraińskiej linii lotniczej YanAir, w formule ACMI (samolot, załoga kokpitowa, obsługa techniczna i ubezpieczenie). W Katowice Airport znajdować się będzie baza tego przewoźnika.

To już czwarty, czarterowy przewoźnik, który wybrał Katowice na swoją bazę, po polskim Enter Air, litewskim Small Planet Airlines oraz kanadyjskim CanJet.

Pyrzowickie lotnisko jako centrum czarterowe Polski południowej, posiada najbogatszą wśród krajowych portów regionalnych siatkę połączeń. W sezonie lato 2014 touroperatorzy i biura podróży oferują z Katowice Airport pięćdziesiąt kierunków wakacyjnych. Port jest także liderem ruchu czarterowego wśród portów regionalnych. W zeszłym roku z lotów czarterowych skorzystało 760 tys. podróżnych. Prognozy na ten rok zakładają, że wynik ten zostanie poprawiony i obsłużonych zostanie około 820 tys. pasażerów.

01_4youairlines

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice

Zdjęcie: Lotnisko Katowice